Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
18/02/2023 - 21:30

Dwa gigantyczne przedsięwzięcia zrealizują w Wojkowej

Modernizacja i remont drogi, uszkodzonej przez nawałnicę w 2021 roku oraz budowa sieci sanitarnej to dwa gigantyczne przedsięwzięcia, które rozpoczynają się w Wojkowej (gmina Muszyna).

W sierpniu 2021 roku nad Wojkową (gmina Muszyna) przeszła gwałtowna burza połączona z silnym wiatrem i obfitym deszczem. Trwająca godzinę nawałnica spowodowała wylanie potoku. Woda zniszczyła przepusty, zalała gospodarstwa domowe, w kilku miejscach podmyła drogę gminną. 

-Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej modernizacji i remontu tej drogi.-mówi burmistrz Jan Golba. 

Zakres prac obejmie m.in.: wykonanie niezbędnych opracowań projektowych, uzyskanie pozwoleń, uzupełnienie i wzmocnienie podbudowy, wykonanie nawierzchni, odtworzenie i modernizację przepustów oraz mostów, wykonanie odwodnienia, utwardzenie poboczy, zabezpieczenie korpusu drogi, montaż barier oraz poprawę oznakowania drogi.

Szacowana wartość inwestycji to 3 mln 150 tyś. złotych, dofinansowanie to 95 proc.

Kolejną inwestycją, która rozpoczyna się w Wojkowej jest budowa sieci sanitarnej. Przetarg wygrała i zadanie wykona firma Zapopradzie z Muszyny, której przekazano już plac budowy.

Budżet przeznaczony na tę inwestycję, która otrzymała dofinansowanie z programu Polski Ład i PROW na lata 2014-2020, wynosi niemal 14 mln zł.   

-Ta inwestycja, wraz z tą dotyczącą budowy sieci sanitarnej to gigantyczne przedsięwzięcie, w sumie to niemal 17 mln. złotych.-dodaje burmistrz. 

(MK) fot. arch. Artur Królikowski. Dziękujemy za przesłanie błędu