Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
03/07/2015 - 15:00

Duży kompleks sportowy w Zawadzie? Urzędnicy są na nie

Urząd Miasta nie zgodził się na budowę dwóch boisk: do piłki nożnej, piłki plażowej, trasy biegowo-narciarskiej oraz infrastruktury technicznej i towarzyszącej, w tym szatni, parkingu oraz placu zabaw na sądeckim osiedlu Zawada. Powód? – Bo to wszystko może zabrać woda - tłumaczą urzędnicy.
Urząd Miasta wydał odmowną decyzję w sprawie budowy całkiem sporego kompleksu sportowego na osiedlu Zawada w Nowym Sączu. Obiekty miały powstać przy ul.Siedleckiego. Tak się chyba jednak nie stanie:

„Zawiadamiam o wydaniu decyzji odmawiającej ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia inwestycyjnego pn.„Budowa dwóch boisk sportowych do piłki nożnej, w tym jednego wielofunkcyjnego oraz boiska piaszczystego do piłki plażowej, a także trasy biegowo-narciarskiej oraz infrastruktury technicznej i towarzyszącej, w tym szatni, parkingu oraz placu zabaw, na działce nr 563/54 w obrębie 116 w Nowym Sączu przy ul. Siedleckiego” – przeczytaliśmy w dokumentach Referatu Urbanistyki Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Nie dowiedzieliśmy się jednak z niego co było powodem odmownej decyzji, która storpedowała, co by nie powiedzieć, bardzo ciekawą i potrzebną w mieście inicjatywę. Zapytaliśmy o to w ratuszu.

- Powodem odmowy było negatywne uzgodnienie projektu decyzji ustalającej lokalizację inwestycji przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Zgodnie ze stanowiskiem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej pozytywne uzgodnienie będzie możliwe po uzyskaniu przez inwestora decyzji zwalniających z zakazów budowy w terenach szczególnego zagrożenia powodzią – wyjaśnia Małgorzata Grybel, rzecznik prasowy prezydenta Nowego Sącza.

Jest więc jeszcze nikła szansa, że ambitny inwestor przekona urzędników do tego, by uznali, że wybrana lokalizacja jest bezpieczna lub poszuka sobie innego miejsca pod budowę.

Bogumił Storch
Fot: archiwalia. Zdjęcie ma charakter ilustracyjny, bo ciężko pokazać na obrazku coś czego nie ma, a w naszym mieście akurat sportowych obiektów brakuje
 


Dziękujemy za przesłanie błędu