Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
przewiń w dół
Aktualne stany rzek: Nowy Sącz: Dunajec – 355 cm, ( stan alarmowy – 380 cm), Kamienica – 197 cm, ( stan alarmowy – 260 cm), Łubinka – 297 cm, (stan alarmowy – 380 cm) | Powiat nowosądecki: Dunajec w Gołkowicach – 366 cm (stan alarmowy – 400 cm), Biała Tarnowska w Grybowie – 338 cm ( stan alarmowy – 400 cm), Poprad w Starym Sączu – 316 cm (stan alarmowy – 400 cm), Poprad w Muszynie–Miliku – 274 cm, (stan alarmowy – 350 cm), Łososina w Jakubkowicach – 230 cm (stan alarmowy – 350 cm).
13/06/2017 - 09:30

Drogowcy poszaleli? Na DK75 budują sześć mostów naraz. Kierowcy są wściekli na korki

Kierowcy tkwią w korkach na trasie Brzesko-Nowy Sącz, bo drogowcy kończą budowę sześciu mostów. Jedni się cieszą, inni wściekają, bo finisz prac przypadł na upalne dni początku wakacji.

Chyba poszaleli! Kto to widział, żeby w tym samym czasie prowadzić na raz tyle remontów?i to na drodze, która i tak jest drogą przez mękę - tak oburzeni kierowcy komentują inwestycyjna ofensywę na trasie Brzesko-Nowy Sącz, która skończyła się korkami.

Przeczytaj też Sądeczanie chcą "sadeczanki"

- Moja podróż z Krakowa do Nowego Sącza zamieniła się w koszmar gdy minęłam Brzesko -  mówi Dominika Kostrzewska, którą wybrała się na weekend do rodziców.  - Remont za remontem i korki, w których prawie bez ruchu tkwiłam blisko godzinę z dwójką małych dzieci. Do tego jeszcze doskwierał nam upał. Co oni tam tak bez przerwy kopią? I jak można robić tyle remontów w tym samym czasie na jednej i tak zapchanej samochodami drodze - utyskuje kobieta.

Co robią drogowcy na Drodze Krajowej 75? Budują sześć nowych mostów - w Tworkowej, w Jurkowie, Czchowie, Witowicach, Bilsku.

- Wszystkie remontowane mosty budowane były jeszcze w latach sześćdziesiątych i były w fatalnym stanie technicznym. Wyjaśnia Iwona Mikrut - rzecznik prasowy małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Wymagały przebudowy, ale nie było na ten cel pieniędzy.  Teraz fundusze są, więc ruszyliśmy z pracami.

Przeczytaj też Bez korków z północy na południe Małopolski. Będzie nowa obwodnica Krakowa

Wykonywanie tak poważnych inwestycji w tym samym czasie skończyło się paraliżem komunikacyjnym na trasie Brzesko-Nowy Sącz. Czy nie należało budowy aż sześciu mostów rozłożyć w czasie? - pytamy Iwonę Mikrut.

W dłuższej perspektywie, takie rozwiązanie jest lepsze dla kierowców, bo wszystkie prace zamkną się w okresie kilku miesięcy, a potem będzie spokój. Rozłożenie inwestycji w czasie oznaczałoby rozgrzebanie wszystkiego na kilka lat. Kierowcy narzekaliby z kolei, że ciągle trwają roboty drogowe.

Największe udręki kierowcy przezywają w Jurkowie i Tworkowej. To tam z powodu ruchu wahadłowego tworzą się korki. Jak długo potrwa jeszcze ta udręka, pytają kierowcy?

Przeczytaj też Na obwodnicy Krakowa pojedziemy taaakim mostem. Najdłuższym w Małopolsce  

Jeszcze w czerwcu skończy remont we Frycowej, a w sierpniu reszta robót. Tak wiec niedługo wszystko wróci do normy - zapewnia rzeczniczka.

(ami ) fot. tek

Na DK 75 budują sześć mostów naraz

Wysyp remontów powoduje korki
Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu