Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
09/07/2013 - 09:13

Droga z Krakowa wygodniejsza: otwarto zjazd z A4

Dziś (9 lipca) otwarto zjazd z autostrady w Brzesku, dzięki czemu dojazd z Krakowa do Nowego Sącza znacznie się skróci, ale dotyczy to tylko pojazdów do 10 ton.
Zjazd był zamknięty przez ostatnie trzy miesiące z powodu remontu jednej z ulic Brzeska: Leśnej, która do 2014 roku ma być tymczasowym zjazdem z autostrady w kierunku Nowego Sącza. Bez niego kierowcy skazani byli na pokonywania trasy Kraków - Nowy Sącz w fatalnych warunkach: drogą, która poprzecinana jest licznymi ograniczeniami prędkości.
- Puszczony został ruch ul. Leśną, która została wyremontowana, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Remont rozpoczął się 2 kwietnia tego roku i od tego czasu do dzisiaj zjazd z A4 do Brzeska był niemożliwy. Ul. Leśna jest drogą powiatową i do czasu wybudowania właściwego zjazdu z A4, w Jasieniu. to właśnie tą ulicą mogą jechać także kierowcy zmierzający do drogi krajowej nr 75 i dalej w kierunku Nowego Sącza. Nie dotyczy to kierowców samochodów ciężarowych powyżej 10 ton, tak jak przed remontem ograniczenie tonażu zostało utrzymane - wyjaśnia Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Za remont zapłaciło Starostwo Powiatowe w Brzesku.
Wąska ulica jest  teraz bardziej dostosowana do ruchu z autostrady: po remoncie standard drogi krajowej: są światła, chodniki i ekrany dźwiękochłonne. Jak istotne jest dogodne połączenie Nowego Sącza z Krakowem z wykorzystaniem autostrady przypominał niedawno Adam Czerwiński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.
- Połączenie z autostradą w Brzesku daje nam argumenty do ręki i uzasadnia potrzebę rozbudowy korytarza drogowego z przejść granicznych, takich jak Muszynka lub w przyszłości Mniszek. Gdy nie poprawi się standard podróżowania tą trasą, to firmy transportowe, a więc i inwestorzy, zaczną omijać Nowy Sącz ze względu na trudny dojazd – powiedział nam Czerwiński.

BOS
Fot: GDDKiA
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020