Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
15/11/2022 - 07:40

Dom i bankowe konto. Ile zarabia pani skarbnik na miejskiej posadzie

Dochody w wysokości ponad 102 mln złotych, wydatki na poziomie blisko 106 mln zł, tak wygląda budżet Limanowej na 2022 rok. Pieczę nad t wielką kasą trzyma w mieście Irena Gawlik, która od jedenastu lat piastuje stanowisko skarbnika. Podobnie jak inni samorządowcy, musi publikować oświadczenie majątkowe. Jak zarządza swoimi finansami? Czy jest zamożna?

Dochody i wydatki  Limanowej,  to w wszystko ma w jednym palcu Irena Gawlik, która od jedenastu lat  zasiada na stanowisku skarbnika.  To ona trzyma  w garści budżet miasta. Jak gospodaruje domowymi finansami?  Odpowiedź na to pytanie po części daje lektura jej zeznania podatkowego.

czytaj też Czy jest między nimi zmowa cenowa na węgiel? Wzięli pod lupę składy opałowe

Ile zarabia  pani skarbnik  na samorządowej posadzie?

Roczna pensja  Ireny Gawlik za ubiegły rok wyniosła blisko 113 tys. złotych.  Oświadczenie majątkowe za 2021 rok pozwala jednak głębiej zajrzeć do jej kieszeni.

Ile pani skarbnik zdołała odłożyć pieniędzy? Na koncie oszczędnościowym zgromadziła tylko 5 tysięcy  złotych i 162 euro.

Tak mieszka Irena Gawlik

Skarbnik Limanowej ma  dom o powierzchni ponad 137 metrów kwadratowych wart  260 tys. złotych.  W oświadczeniu majątkowym widnieje jeszcze gospodarstwo rolne wraz zabudowaniami. Jego wartość została oszacowana na 33 tys. złotych.  Jest jeszcze ponad hektar łąki wycenionej na 3 tys. złotych.   

Jakim autem jeździ Irena Gawlik?  Ma subaru, rocznik 2013. ([email protected]) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu