Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lutego. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana
16/08/2022 - 10:25

Dodatek węglowy: wniosek do pobrania. Do kiedy masz na to czas?

Pobierz wzór wniosku o dodatek węglowy 2022. W ciągu najbliższych dni urzędy miast i gmin będą przyjmować wnioski o przyznanie jednorazowego wsparcia finansowego na zakup węgla.

WZÓR WNIOSKU O PRZYZNANIE DODATKU WĘGLOWEGO – KLIKNIJ, ABY POBRAĆ

Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, podpisała rozporządzenie w sprawie wzoru o dodatek węglowy. Dokument można pobrać powyżej.

Czytaj również: Nikt nic nie wie. Od dzisiaj można składać wnioski o dodatek węglowy, ale...

Wniosek należy złożyć – osobiście lub online – w urzędzie miasta lub gminy właściwym do miejsca zamieszkania. Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada 2022 roku. Wnioskodawca otrzyma 3 tysiące złotych do miesiąca od daty złożenia wniosku.

Gospodarstwa domowe, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na węgiel, mogą skorzystać również z dodatku osłonowego. Przyznanie tej formy wsparcia finansowego zależy jednak od liczby członków rodziny i ich dochodu. Więcej o dodatku osłonowym można przeczytać TUTAJ. 

Dodatek osłonowy przysługuje tylko w 2022 roku. Przy maksymalnej kwocie dodatku osłonowego (1437,50 złotych) i dodatku węglowym (3 tysiące złotych) osoby ogrzewające dom węglem mogą uzyskać nawet 4437,50 złotych. (SKS)Dziękujemy za przesłanie błędu