Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
07/02/2022 - 05:40

Dobili targu na budowę mostu. Postawią łukową przeprawę za ponad 12 milionów

Jest już turbinowe rondo na feralnym skrzyżowaniu, gdzie były korki i dochodziło do wypadków, teraz Limanowa finalizuje przygotowania do kolejnej inwestycji, która rozładuje korki w centrum miasta. Już wiadomo, kto i za ile postawi nową łukową przeprawę w ciągu ulicy Lipowej na potoku Starowiejskim.

Nowy most, który chce wybudować miasto, zastąpi dotychczasową, wąską przeprawę, gdzie obowiązuje wahadłowy ruch, sterowany sygnalizacją świetlną.

Wprowadzenie ruchu na nowym moście w obu kierunkach, znacznie ułatwi komunikację na terenie miasta i odciąży ulicę Piłsudskiego – tłumaczył w rozmowie z „Sądeczaninem” burmistrz Władysław Bieda.

Czyta też Szybko idzie budowa giantycznego centrum sportu rzut beretem od Sącza [ZDJĘCIA] 

Już wiadomo kto i za ile postawi most, który na razie można zobaczyć na wizualizacji.

Czytaj też Zakonnice zbudują klasztor za sądecką miedzą.To może być hit dla… niewierzących 

O realizację inwestycji ubiegało się dziewięć firm.  Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez spółkę z Nowego Sącza, która postawi nowy most za blisko 12,5 miliona złotych. Część pieniędzy samorząd wyda ze swojego budżetu. Nieco ponad 7 milionów stanowi dofinansowanie z funduszu wsparcia dla ziem górskich.

Wedle planów nowa przeprawa ma być gotowa w październiku 2023. ([email protected]) wizualizacja UM limanowaDziękujemy za przesłanie błędu