Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 czerwca. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
12/12/2018 - 07:00

Długie weekendy 2019. Jak pomnożyć 26 dni urlopu

Jeszcze mamy grudzień, ale już teraz warto przewertować kalendarz i zaplanować wolne od pracy na zbliżający się wielkimi krokami nowy rok. Szykuje się szerokie pole do kombinacji, które pozwolą 26 dni urlopu połączyć z siedmioma długimi weekendami.

Kolejny rok będzie dla nas bardzo łaskawy. W kalendarzu jest aż trzynaście dni wolnych od pracy. Już teraz warto przewertować kalendarz, żeby sprawdzić, Kiedy wypadają poszczególne święta i jak zaplanować urlop, żeby mieć nawet siedem długich weekendów.

Czytaj też Czy wigilia Bożego Narodzenia będzie dniem wolnym od pracy? 

Najbliższa okazja do przedłużonego weekendu nadarzy się już niebawem. Wolne dni w styczniu to Nowy Rok i Święto Trzech Króli, które przypada na  6 stycznia. To niestety niedziela. Żeby przedłużyć sobie weekend, wystarczy wziąć wolne w Sylwestra, w poniedziałek i w ten sposób można się cieszyć się czterema dniami wolnymi.

Kolejny odpoczynek szykuje się dopiero na  Wielkanoc, 21 i 22 kwietnia.

Najlepsza kombinacja wolnych dni czeka nas w maju. Ustawowo wolne dni to 1 i 3 maja, czyli środa i piątek. Ci, którzy będą spragnieni dłuższego wypoczynku powinni wziąć urlop 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja. Wówczas zyskają aż 9 dni wolnych!

Czytaj też Szykują nam drenaż kieszeni. Prąd idzie w górę i będzie cenowy armagedon  

Kolejna laba od pracy szykuje się w święta 9 i 20 czerwca. To przypadające na niedzielę Zesłanie Ducha Świętego i obchodzona w czwartek uroczystość Bożego Ciała. Żeby mieć długi weekend, wystarczy wziąć wolne 21 czerwca.

W sierpniu dniem wolnym od pracy jest 15 sierpnia. Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada w czwartek. Można wziąć urlop 16 sierpnia i cieszyć się czterema dniami wolnymi.

W listopadzie dni wolne od pracy przypadają na 1 i 11 listopada. Będzie to kolejno piątek i poniedziałek.

A na koniec roku 2019 roku czeka nas wyjątkowo korzystna kombinacja. Wolne od pracy to 25 i 26 grudnia, czyli Święta Bożego Narodzenia. Przypadną na środę i czwartek, Kto weźmie urlop 23, 24 oraz 27 grudnia możemy ponownie uzyskać aż 9 dni wolnych.

[email protected] fot.Jm

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach