Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
18/04/2018 - 14:55

Dlaczego prezes Sądeckich Wodociągów jest w szoku?

Wielka samochodowa hala Sadeckich Wodociągów, z podłogą zasłaną ponad tysiącem prac plastycznych. Z takim odzewem spotkał się ogłoszony przez sądecka spółkę konkurs dla dzieci i młodzieży. Prezes firmy Janusz Adamek jest zaskoczony promocyjnym sukcesem firmy. Za głowy łapali się członkowie jury, którzy musieli wybrać dwanaście najlepszych prac.

- Zainteresowanie konkursem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. To czwarta edycja naszego konkursu, ale do tej pory było otrzymywaliśmy dwieście, trzysta prac.  Teraz wpłynęło ich ponad tysiąc. Dokładnie tysiąc sto siedemdziesiąt dziewięć - mówi prezes Sądeckich Wodociągów Janusz Adamek. - Po prostu jestem w szoku.

Żeby konkursowe jury mogło dokonać oceny prac trzeba je było rozłożyć w wielkim samochodowym hangarze, bo nie mieściły się w żadnym biurowym pomieszczeniu.

W szoku byli też członkowie konkursowego jury, któremu przewodził znany sądecki malarz Wacław Jagielski.

- Zaskoczyła nas nie tylko ilość prac. Zaskoczył nas także ich poziom. Zanim tu dziś przyszedłem, byłem przekonany, że to będzie prawdziwa frajda. Widać, że te dziecięce prace są malowane sercem i przy tym są nieprzedumane, nieprzekombinowane.  Ich oglądanie to dla nas wielka radość, ale niestety i problem. Są ograniczenia, jeśli chodzi o nagrody. I to jest największy ból jurorów.

Konkurs, który w tym roku doczekał się czwartej edycji, wpisuje się w prowadzoną od kilku lat przemyślaną strategie promocyjną spółki, która propaguje ekologię i czysta wodę.

Czytaj też Prezes Adamek i jego wodociągi mają najlepszy PR w całej Polsce

- Chodzi o uświadamianie ludziom, że woda, którą dostarczają Sądeckie Wodociągi jest produktem czystym i bezpiecznym, nadającym się bezpośrednio do spożycia. Woda, jak widać, może okazać się niezwykle inspirującą, jako narzędzie prowadzonej przez nas kampanii społecznej.

- W tym roku motywem przewodnim prac były tradycje związane z wodą, ze szczególnym uwzględnieniem śmigusa-dyngusa - mówi Małgorzata Cygnarowicz, która odpowiada za promocję w Sądeckich Wodociągach. - W konkursie mogły wziąć udział dzieci oraz młodzież z Nowego Sącza oraz gmin Stary Sącz, Nawojowa, Kamionka Wielka i Korzenna. A sumie zgłosiło się 66 placówek.

Czytaj też Saturator sądeckich wodociągów zrobił furorę w Teleekspresie

Jurorzy konkursu wybrali dziś dwanaście najlepszych prac, które zostaną publikowane w firmowym kalendarzu wydawanym na kolejny rok.  Dodatkowo każdy ze zwycięzców otrzymuje nagrody indywidualne. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie już w piątek 20 kwietnia w sadeckim ratuszu.  

[email protected] fot. Jm

Sadeckie Wodociągi utonęły w konkursowych pracach
Fotogaleria


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI