Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
16/09/2019 - 16:25

Dało się! Sami budują u nas blok, bo nie wypaliły Mieszkania plus [ZDJĘCIA]

Nie oglądali się na rządowy program "Mieszkanie plus", sami wzięli sprawy w swoje ręce i sami postanowili budować komunalne mieszkania dla tych, których nie stać na kupienie własnego lokum. Samorząd Limanowej powoli finiszuje z pomysłem ogłoszonym na początku roku. Pierwszy komunalny blok udało się już postawić w stanie surowym.

W Limanowej nie oglądali się na rządowy program "Mieszkanie plus" . Władze miasta   wzięły sprawy w swoje ręce i zabrały się za budowę komunalnego wielorodzinnego bloku.

- Mieszkanie Plus to rozwiązanie, które raczej może dobrze funkcjonować w większych miastach i dlatego wymyśliliśmy nasz autorski program pod nazwą  „Mieszkać w Limanowej”, który realizujemy we współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju – mówił w na początku roku w rozmowie „Sądeczaninem” burmistrz Limanowej Władysław Bieda. - Co ważne, chcemy dać możliwość uzyskania lokum nie tylko mieszkańcom Limanowej, ale także dla tych, spoza naszego miasta, którzy chcieliby się u nas osiedlić, także mieszkańcom Nowego Sącza.

Pierwszy miejski blok budowany na osiedlu przy ulicy Fabrycznej już stoi. Na razie w stanie surowym, zamkniętym. 

Zakończone są roboty ziemne, izolacje przeciwwilgociowe, ściany fundamentowe, mury i stropy – informuje limanowski magistrat. – Już jest zamontowana stolarka zewnętrzna. Teraz budowlańcy pracują przy wewnętrznej instalacji elektrycznej i instalacji wentylacyjna. Gotowa jest drewniana konstrukcja dachu i rozpoczął się etap pokrycia dachowego. Równocześnie wykonywane jest ocieplenie ścian.

W pięciokondygnacyjnym budynku są mieszkania o powierzchni od trzydziestu pięciu do siedemdziesięciu czterech metrów kwadratowych.  Czynsz ma być naliczany w taki sposób, aby mógł pokryć bieżące koszty utrzymania i koszty budowy. Po 20 dwudziestu latach, mieszkanie czynszowe zamieniło się we własnościowe.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem   komunalny blik będzie gotowy na koniec grudnia. Pierwsi lokatorzy odbiorą klucze do mieszkań na wiosnę.

[email protected] fot.UML

W Limanowej nie oglądali się na rządowy program "Mieszkanie plus", sami budują komunalne mieszkania
For. UML


Dziękujemy za przesłanie błędu