Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
19/09/2018 - 11:40

Dało się? Błotniste klepisko zamienili w wypasiony parking

Zanim doszli do szkoły, najpierw tonęli w błocie. Tak jeszcze niedawno wyglądało otoczenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu po ulewnych deszczach. Teraz klepisko zamieniło się w parking

Tysiąc metrów kwadratowych kostki znalazło się na parkingu przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu przy ul. Krakowskiej. Nareszcie można tam bez problemu wjechać autem i zaparkować. Czasy, kiedy uczniowie i nauczyciele musieli brnąć przez błoto odeszły w niepamięć.

Czytaj też Ciarki przechodzą! Ekstremalny spacer do żłobka. Dziecięcy wózek kontra auta 

Dyrekcja placówki od dawna zabiegała o inwestycję, bo otoczenie szkoły było po prostu klepiskiem, które po ulewnym deszczu, a w zimie po opadach śniegu zamieniało się w bajoro. 

Czytaj też Jeżdżą po wsi i łapią zasięg. Idą na wojnę o nadajnik z telefoniczną korporacją  

Monity w starostwie powiatowym przyniosły skutek. Samorząd dał na inwestycję ponad 230 tysięcy złotych. Niedawno zakończyła się termomodernizacja jednego z budynków należących do ZSP w Starym Sączu. Obiekt przy ul. Krakowskiej ma między innymi  docieplone ściany, nowe pokrycie dachowe i nowoczesną kotłownię. Podobny remont trwa w budynku przy ul. Batorego.

(opra.c Jm) źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020