Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
06/10/2014 - 14:10

Dąbrówka: Kompleks sportowy powstaje rękami mieszkańców

Dwa lata temu, 11 listopada, w dzień odzyskania niepodległości mieszkańcy zdecydowali się wybrać nowy Zarząd Osiedla Dąbrówka. W programie przyjętym przez nowy zarząd oprócz spraw infrastrukturalnych, gospodarczych i estetycznych znalazła się budowa kompleksu sportowego na osiedlu we współpracy z TKKF Dąbrówka.
To poważne przedsięwzięcie składające się między innymi z boiska do piłki nożnej, boisk do siatkówki, wiaty rekreacyjnej, amfiteatru, alei zasłużonych i placów zabaw. Pomysły społeczników z Dąbrówki przelała na papier architekt Beata Smaga, tworząc oryginalną całość.

Działania mieszkańców osiedla zyskały poważnego patrona w osobie księdza prałata Józefa Janasa – proboszcza parafii św. Rocha w Dąbrówce który oprócz wsparcia, pomocy i doświadczenia ufundował profesjonalne bramki do piłki nożnej.

- Do tej pory pomimo deszczowego lata, które przez długie tygodnie nie pozwalało wejść na plac budowy, udało się wykonać wymagające specjalistycznego sprzętu technicznego prace ziemne związane z melioracją terenu pod budowę boisk, uruchomić boisko do siatkówki plażowej na którym odbył się już pierwszy mecz i przygotować boisko do piłki nożnej – mówi Michał Kądziołka przewodniczący osiedla Dąbrówka.

- Z otwarciem boiska do piłki nożnej musimy jeszcze poczekać ponieważ wykonaliśmy profesjonalne siewy odpowiednich mieszanek traw odpornych na deptanie, a teraz decyduje już tylko czas i kosmetyka. Mam nadzieję, że z początkiem wiosny zagramy pierwszy mecz. Bardzo dużym zaangażowaniem wykazują się przy budowie mieszkańcy osiedla. Zarówno ci młodsi jak i starsi. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni bo naprawdę mocno nas wspierają. Widać, że nam wszystkim już od dawna potrzebna była tego typu obiekt – dodaje Kądziołka.

Budowniczy chcą aby na kompleksie sportowym znalazło się miejsce dla osób które w przeszłości bardzo angażowały się dla dobra lokalnej społeczności. Na ogromnym kamieniu znajdującym się przy wjeździe na plac budowy zostanie umieszczona tablica pamiątkowa poświęcona generałowi Józefowi Gizie urodzonemu w Dąbrówce. Wzdłuż obiektu przebiegać będzie natomiast aleja zasłużonych przy której zasadzono już pierwsze „Dęby pamięci”.

- Postanowiliśmy podczas posiedzenia zarządu, że ten obelisk ma być poświęcony właśnie generałowi bowiem jest to historyczna postać, z której młodzież powinna brać przykład. Nie zapomnieliśmy też o wielkim społeczniku naszego osiedla, byłym przewodniczącym Dąbrówki śp. Stanisławie Janiszu, na którym ja osobiście chce się wzorować bowiem była to osoba bardzo oddana lokalnej społeczności i to właśnie jego imieniem nazwaliśmy pierwszy „Dąb Pamięci” – mówi Michał Kądziołka

Drugi dedykowano działaczowi TKKF Dąbrówka śp. Andrzejowi Bargielowi, a trzeci nazwano imieniem Tomasz w podzięce dla księdza Tomasza Szewczyka – wiceprezesa TKKF Dąbrówka, który zainicjował całe przedsięwzięcie, a dziś pełni posługę duszpasterską w Mordarce.

W przyszłym roku mieszkańcy planują budowę wiaty rekreacyjnej i przystąpienie do prac związanych z budową amfiteatru, na który udało się już pozyskać nowoczesne, plastikowe krzesełka.

(jg) Fot.: TKKF Dąbrówka
 


Dziękujemy za przesłanie błędu