Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
29/12/2016 - 10:40

Czy Sądecczyzna zamieni się w narciarskie zagłębie? Wraca temat Siedmiu Dolin

Wiceminister finansów Wiesław Janczyk, sądeccy parlamentarzyści oraz starosta nowosądecki Marek Pławiak i pozostali członkowie Zarządu Powiatu dyskutowali dziś o konieczności przyspieszenia realizacji projektu budowy kompleksu narciarskiego "Siedem Dolin".

O koncepcji połączenia istniejących już wyciągów narciarskich pomiędzy Muszyną, Krynicą i Piwniczną mówi się od kilkunastu lat.Pomysłodawcą uczynienia z Sądecczyzny narciarskiego zagłębia jest właściciel firmy Fakro Ryszard Florek.Realizację projektu utrudniają jednak przepisy związane z obszarem Natura 2000. Tymczasem pomimo identycznych obostrzeń świetnie rozwijają się ośrodki narciarskie np. we francuskich Wogezach.

Przeczytaj też Ryszard Florek: Ekologami już nie muszę się przejmować

Badania dowodzą, że gdyby udało się uruchomić kompleks narciarski "Siedem Dolin", na Sądecczyźnie powstałyby setki miejsc pracy. Rozwinąłby się bowiem przemysł okołoturystyczny, towarzyszący narciarstwu.

Przeczytaj też Narciarski interes dobrze się u nas kręci? 

Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym uczestnicy debaty byli zgodni co do kwalifikacji inwestycji "Siedem Dolin" jako przedsięwzięcia o nadrzędnym interesie publicznym. Uznali, że ma ona niepodważalny wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy regionu, a także aktywizację sportowo-rekreacyjną mieszkańców i turystów. Podkreślili, że przedsięwzięcie to zrealizuje założenia dokumentów strategicznych dla rozwoju województwa małopolskiego.

(ami) Fot. Paweł Szeliga Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020