Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
21/03/2017 - 07:45

Czy roboty drogowe na ulicy Bielowickiej to robota głupiego?

Dziura na dziurze i dziurą pogania, tak o ulicy Bielowickiej w Nowym Sączu mówili kierowcy i mieszkańcy usytuowanych przy niej domów. Drogowcy w końcu zabrali się za remont nawierzchni, ale nie brak głosów, że to remont „na chwilę”, bo ulice i tak rozjadą znowu ciężarówki.

- Najpierw mieliśmy tu bitą drogę i tumany kurzu. Potem wylali nam asfalt, ale długo nie poleżał, bo szybko zamienił się w jezdnię, w której więcej było dziur niż nawierzchni - mówi jeden z mieszkańców ulicy Bielowickiej, którzy w sprawie naprawy drogi interweniowali w miejskim magistracie.

W końcu drogowcy  za naprawę drogi się zabrali. Remont trwa już drugi tydzień.

- Obecnie prowadzone są prace związane z wykonaniem podbudowy, w tym tygodniu drogowcy rozpoczną budowę nawierzchni asfaltowej. Koszt remontu szacuje się na ok. 60-70 tys. złotych - tłumaczy Renata Stawiarska z  biura prasowego urzędu miasta.

Na nową nawierzchnię czekają i kierowcy i mieszkańcy, ale nie brak głosów, że cała ta robota i tak  szybko obróci się wniwecz.

- To robota głupiego - mówi jeden z kierowców samochodów osobowych, który  przez Bielowicką codziennie  jedzie do pracy - tę drogę znowu szybko rozjadą ciężarówki.

- Tiry robią sobie tędy  skrót z Grunwaldzkiej do licznych firm usytuowanych przy ulicy Jana Pawła II - mówi mieszkaniec jednego z domów przy Bielowickiej. - Oprócz  tego do centrum miasta jeździ tędy cała Nawojowa, Poręba i Zawada. Natężenie ruchu nie przystaje do możliwości tej drogi. Tu jest pies pogrzebany. I z tym trzeba coś zrobi. To nie arteria komunikacyjna, tylko cicha uliczka domków jednorodzinnych.

To, że ciężarówki rozjeżdżają Bielowicką przyznaje ustami magistrackiego rzeczniczka Miejski Zarząd Dróg.

- Remont prowadzony jest w związku z koniecznością wykonania prac naprawczych usterek powstałych w wyniku natężonego ruchu samochodów ciężarowych - mówi Renata Stawiarska.

Ile wytrzyma droga? Nie wiadomo. Kiedy remont się zakończy? Na to pytanie skierowane do Miejskiego Zarządu Dróg nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Kierowcy, którzy rano śpieszą się do pracy i jeżdżą Bielowicką albo powinni uzbroić się w cierpliwość,  albo powinni ulicę omijać, bo jezdnia, która ma teraz tylko jeden pas ruchu, z rana jest zakorkowana.  

(ami), fot. A.M 

Remont ulicy Bielowickiej w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)