Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
12/10/2018 - 07:45

Czy powstanie nadajnik telefonii komórkowej w Zalesiu?

W miejscowości Zalesie w marcu wybuchł bunt mieszkańców przeciwko budowie masztu - nadajnika telefonii komórkowej. Sprawa teraz ucichła, ale...

Nadajnik miał powstać na osiedlu Wierzyka w Zalesiu. Gmina Kamienica informuje o przekazaniu sprawy do Starostwa Powiatowego w Limanowej, tłumacząc, że sama już się tym nie zajmuje. Urzędnicy twierdzą, że nie posiadają oficjalnych informacji o obecnym stanie inwestycji. Z kolei w wydziale budownictwa starostwa słyszymy, że mieszkańcy i gmina są na bieżąco informowani. Jak jest jednak naprawdę? Czy ludzie wiedzą co ich czeka?

-Wiem, że to był straszny bunt, mieszkańcy protestowali. Ale sprawa ucichła. Teraz nic nie wiemy. Ja też nie jestem informowany na ten temat – skomentował sprawę sołtys Zalesia Zbigniew Wierzycki – Na pewno ta lokalizacja, która była podawana jako pierwsza się nie uda. Nie wiem czy ktoś szuka innego miejsca, takie na pewno by się znalazło nawet u nas. Tam był kłopot, że jest to bardzo blisko osiedla, że są tam ujęcia wody – usłyszeliśmy m.in. od sołtysa.
 
Niestety, nie udało się uzyskać w tej sprawie oficjalnego stanowiska Starostwa Powiatowego w Limanowej. 
 
e.kuzak@sadeczanin.info fot: Archiwum Sądeczanin


Dziękujemy za przesłanie błędu