Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
09/08/2018 - 11:50

Czy Krynica-Zdrój utrzyma się w czołówce polskich uzdrowisk?

W Polsce jest obecnie 46 miejscowości uzdrowiskowych, z czego w samej Małopolsce aż 9. W rankingu najlepszych uzdrowisk w Polsce w 2017 roku serwisu Travelist Krynica-Zdrój, jako jedyne uzdrowisko regionu sądeckiego znalazła się w tym rankingu i to na bardzo wysokim 10 miejscu. Czy w tym roku jest szansa żeby ten wynik utrzymać lub nawet poprawić?

W artykule zwracano uwagę na walory lecznicze wód mineralnych wydobywanych w Krynicy oraz mikroklimat miejsca. Jako jeden z atutów miasta uznano zabytkową architekturę, akcentując, że w pięknych, zabytkowych budynkach uzdrowiska odbywają się zabiegi i mieszkają kuracjusze.

Autorzy rankingu podkreślali znaczenie oferty kulturalnej, jaką dysponuje miasto. W Krynicy w ciągu roku jest kilka cyklicznych imprez, które przyciągają turystów oraz kuracjuszy. Latem, w lipcu to Hej Fest, w sierpniu Festiwal im. Jana Kiepury i we wrześniu Festiwal Biegowy. Zimą natomiast cykl koncertów pod nazwa Krynica Źródłem Kultury.

Oprócz tego, miasto i uzdrowisko organizuje szereg mniejszych imprez kulturalnych, które powodują, że zarówno mieszkańcy, jak i turyści w Krynicy nigdy się nie nudzą.
 


Serwis wskazuje, że atutem Krynicy-Zdroju jest to, że kuracjusze mają tu co robić, zarówno latem jak i zimą. Po porannych zabiegach, gdy jest ciepło, mogą wybrać się na spacer malowniczymi trasami Beskidu Sądeckiego, a zimą skorzystać z jednego z kilku wyciągów narciarskich. Nie bez znaczenia jest fakt, że Krynica ma status uzdrowiska górskiego, które pod względem turystów w regionie ustępuje tylko Zakopanemu.

Krynica to miasto, które stale się rozwija. Od zeszłego roku poprawiła się tu komunikacja, ponieważ wybudowano w centrum dwa ronda usprawniające ruch. Dodatkowo, zostały wyremontowane Nowe Łazienki Mineralne, które pomieszczą teraz 200 kuracjuszy w pokojach o bardzo wysokim standardzie.

Prowadzona jest także rewitalizacja Parku Dukieta w centrum miasta. Niedługo powinny się zacząć prace na Polanie Janówka oraz Górze Parkowej. To wszystko sprawia, że uzdrowisko z każdym rokiem jest piękniejsze i bardziej przyjazne mieszkańcom, kuracjuszom i turystom.


Co do rankingu to jestem dobrej myśli - mówi burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko - razem ze współpracownikami nie zwalniamy kroku, dbając o ciągły rozwój miasta i całej gminy i na pewno pozytywne zmiany są zauważane. 

(KS) fot. autor, źródło www.trawelist.pl/magazyn/Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)