Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
02/07/2013 - 07:45

Czernecki martwi się o osiedle Falkowa: „kolejny knot ratusza"

Od wczoraj (1 lipca) obowiązuje nowy harmonogram odbierania odpadów komunalnych z terenu Nowego Sącza. - Tak, jak podejrzewałem, to kolejny knot przygotowany przez ratusz. Wygląda mi na to na pierwszy krok prowadzący do likwidacji mojego osiedla – komentuje Artur Czernecki, przewodniczący zarządu nowosądeckiego osiedla Falkowa.
Zatwierdzony harmonogram będzie obowiązywał do końca bieżącego roku. Ujęto w nim terminy odbioru śmieci od właścicieli nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej, instytucji i firm. Harmonogram nie obejmuje terminu odbioru odpadów komunalnych od spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, którym terminy odbioru śmieci przedstawią firmy odbierające śmieci z ich nieruchomości.
- „Uprzejmie informuję, że firmy odbierające śmieci, przekażą właścicielom domów jednorodzinnych worki do segregacji śmieci przy pierwszym odbiorze odpadów. Firmy odbierające śmieci przekażą właścicielom zamieszkującym nieruchomości harmonogram odbierania odpadów komunalnych” – wyjaśnia wiceprezydent miasta Jerzy Gwiżdż na internetowej stronie Nowego Sącza.
Czytaj: harmonogram
Choć Urząd Miasta wielokrotnie zapewniał, że nowy harmonogram przygotowano bardzo starannie, to okazuje się, że są i tacy, którzy po zapoznaniu się z jego treścią nie kryją irytacji. Tak, jak radny Artur Czernecki, który jest także przewodniczącym zarządu osiedla Falkowa. Jego zdaniem z tego planu wynika, że może to być początek końca osiedla. Skąd taki wniosek?
- To kolejny knot przygotowany przez ratusz – uważa Czernecki. Co mu się nie podoba? –Tak, jak podejrzewałem, z harmonogramu zniknęło osiedle Falkowa poprzez całkowicie nieodpowiedzialne dokonanie jego podziału pomiędzy osiedlami Gołąbkowice i Chruślice. Na przykład ul. Jamnicka, Podwale zostały przyłączone do osiedla Chruślice a Obłazy, Falkowska, Kolorowa, Ziołowa, Botaniczna itd., czyli wszystkie od strony Mystkowa do Gołąbkowic. Czy ktoś, kto organizował harmonogram odbioru śmieci zapoznał się z topografią miasta? Wygląda mi to na likwidację osiedla Falkowa – irytuje się Czernecki.
Przypomnijmy, że w Nowym Sączu Śmieci będzie odbierało konsorcjum sądeckich firm: Sita, Nova i Empol, ale niekoniecznie w tych miejscach, w których odbierały je do tej pory. 

BOS
Fot: HSZ
 


Dziękujemy za przesłanie błędu