Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
26/11/2018 - 11:00

Czarna Kępica: będą jeszcze ścianki wspinaczkowe i park linowy. Dla wszystkich

Kamionka Wielka nie jest bogata gminą, tym bardziej zasługuje na odnotowanie to, co małymi kroczkami powstaje tu na Czarnej Kępicy. Gmina tworzy prawdziwe zagłębie rekreacyjne, z którego korzystać mogą wszyscy okoliczni i turyści.

Czarna Kępica to miejsce, o którym pisaliśmy już kilkukrotnie. Kiedyś działał tu wyciąg narciarski, który został zlikwidowany jak wiele podobnych, lokalnych, małych wyciągów w regionie. Został piękny szczyt i miejsce, z którego przez wiele lat korzystali jedynie biegacze. Znacznie powyżej linii smogu i z cudownymi widokami.

Zobacz też: Kamionka Wielka: nie udało się wybrać nowego szefa rady, sesja odroczona

Władze gminy wraz z Lokalną Grupą Wsparcia, która nakłoniła też do współpracy gminy sąsiednie z czasem przekształciły to miejsce w teren rekreacyjny, który nie powstydziłby się sam Nowy Sącz. Pisaliśmy o tym w publikacji  Dlaczego w Nowym Sączu nie ma takich cudów jak za miedzą? [ZDJĘCIA] nie ukrywając jednocześnie, że liczymy, że władze Nowego Sącza skorzystają z tego przykładu.

Okazuje się jednak, że gospodarze Kamionki Wielkiej nie zamierzają siąść na laurach. Już w ciągu najbliższych miesięcy powstaną tu kolejne atrakcje: dwie ścianki wspinaczkowe i park linowy.

- Jedna ścianka będzie dla dzieci, druga dla dorosłych a park powstanie wśród drzew poniżej siłowni i amfiteatru – poinformował nas były już wójt Kazimierz Siedlarz, który przed zdaniem obowiązków zdążył jeszcze ogłosić stosowne przetargi i dopiąć temat dofinansowania. Koszt przedsięwzięcia to około 700 tysięcy złotych, ale umowy jeszcze nie podpisano. Z atrakcji będzie można korzystać już od przyszłej wiosny.

Da się? Da.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020