Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
07/02/2018 - 13:45

Cuda się zdarzają. Nikt nie robił zadymy o nową drogę. Niektórzy oddali grunty za darmo

Gmina Łącko szykuje sie do dużego komunikacyjnego przedsięwzięcia. Chce połączyć drogę powiatową Łącko-Czarny Potok z drogą wojewódzką nr 969 Stary Sącz –Nowy Targ. Wedle szacunków inwestycja ma kosztować grubo ponad milion złotych.

Droga, do budowy której przymierza się łącki samorząd ma być dodatkowym i alternatywnym rozwiązaniem komunikacyjnym dla centrum miasta, dostępnym jedynie dla samochodów o tonażu do 10 ton.Jezdnia z chodnikami po obu stronach będzie mieć szerokość pięciu metrów. Nie zabraknie też kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem wód do gruntu poprzez zastosowanie studni chłonnych. Beż też ulicznego oświetlenie.

Czytaj też Przyszła rewolucja do urzędu w Łącku

W ramach inwestycji, dla odciążenia centrum Łącka,  zaprojektowano  też 40 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, które  ułatwią dostęp do urzędu gminy, posterunku policji, przedszkola i dworca autobusowego.

- Prace nad przygotowaniem inwestycji trwały dwa lata i  spotkały się z dużym zrozumieniem właścicieli gruntów, po których ma przebiegać planowana droga - informuje urząd gminy.

Czytaj też Chcą zamienić w Łącku wał nad potokiem w promenadę

Część z mieszkańców przekazała nieodpłatnie wydzielone części swoich działek wchodzące w zaprojektowany pas jezdni. Tylko dzięki pozytywnemu podejściu, przychylności i wsparciu jakie otrzymaliśmy od właścicieli gruntów udało się w wymaganym terminie załatwić wszystkie formalności niezbędne do ubiegania się o unijne dofinansowanie.

Inwestycja ma w sumie kosztować 1,3 mln złotych. Budowa drogi ma ruszyć w marcu. Nową droga kierowcy pojadą już w sierpniu. 

Jmik fot. archiwum

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach