Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
24/04/2021 - 12:30

Co znaleźli w parówkach z Lidla. Wycofują je ze sprzedaży

Nie minęło kilka dni, a znowu Główny Inspektor Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenie. Ostatnio był suplement diety z salmonellą. Co tym razem? Parówki z Lidla z bakteriami listerii.

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed bakteriami listerii w jednej partii parówek z szynki 250 g "Pikok Pure". Inspektor nakazał wycofanie jej ze sklepów Lidl, a zakład produkcyjny spółki Sokołów uruchomił procedurę wycofania z rynku.

Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą – ostrzega w komunikacie GIS.

Czytaj też Tego jeszcze nie było. Wycofują ze sprzedaży suplement… z salmonellą

Nazwa produktu: PIKOK PURE PARÓWKI Z SZYNKI 250 g
Numer partii: 11031
Numer serii: Seria C: 10349134
Termin przydatności do spożycia: 04.05.2021

Producent: „SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Czyżewie, ul. Zarębska 48, 18-220 Czyżew, weterynaryjny numer identyfikacyjny 20134001

W wyniku niezwłocznego powiadomienia producenta przez organy urzędowej kontroli, o wykryciu bakterii Listeria monocytogenes w badanych próbkach wyrobu, zakład uruchomił procedurę wycofania produktu z rynku. Przedsiębiorca poinformował odbiorców o konieczności zatrzymania dystrybucji, wycofania i poddania utylizacji partii wyrobu – podaje GIS.

Czytaj też Kawałki szkła w znanym alkoholu. Znowu alarm na sklepowych półkach

Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania.W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.([email protected]) fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu