Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
25/08/2023 - 14:10

Co to za betonowe łuki! Wielka budowla wyrosła nam w mieście [ZDJĘCIA]

Nie ma już wąskiego mostu na potoku przy ulicy Lipowej w Limanowej. W miejsce starej przeprawy buduje się nowa. Inwestycja posuwa się w ekspresowym tempie.

Był stary i wąski. Od lat na wiekowym moście na potoku w ciągu ulicy Lipowej, kierowcy byli skazani na ruch wahadłowy. Po starej przeprawie, rozebranej z końcem ubiegłego roku, nie ma już śladu. W tym miejscu w ekspresowym tempie nową, łukową konstrukcję stawia firma z Nowego Sącza.

- Roboty posuwają się do przodu – informuje limanowski magistrat. – Niedawno na moście zostały zamontowane krawężniki i deski gzymsowe. Teraz fachowcy rozpoczęli  montaż zbrojenia kap chodnikowych. Gotowe są już mury oporowe,  zbudowana została instalacja oświetlenia i kanał technologiczny. Udało się też położyć  warstwy stabilizowanego podłoża na ulicy Lipowej oraz zamontować na brzegach potoku opaski z koszy siatkowo-kamiennych.

Czytaj też Czy „bezpieczny kredyt 2 procent” winduje ceny mieszkań w Nowym Sączu? Cała prawda o szansie na własne M 

Budowa mostu jest już na finiszu

Trwają roboty związane z ułożeniem izolacji płyty mostu w strefie jezdni. Budowlańcy kładą na nowej przeprawie warstwę wiążącą  z asfaltu. W części drogowej układają podbudowę pomocniczą z kruszywa, montują  krawężniki i betonowe obrzeża, układają   podbudowę zasadniczą oraz warstwę wiążącą z betonu asfaltowego.  Niebawem zakończy się umacnianie koryta potoku wraz z wylotami kanalizacji  oraz montażem barier ochronnych  na moście.

Czytaj też Co z tą wielką sądecką kolejową inwestycją. Podpisali kontrakt wart 780 milionów i zapadła cisza  

Czytaj też Postawili migiem wypasioną budowlę i to jeszcze nie koniec. Będzie ciąg dalszy 

Nowa przeprawa ułatwi komunikację w mieście

Nowa przeprawa mierzy ponad pięćdziesiąt metrów długości i dwanaście metrów szerokości. Co ważne, pozwoli na otwarcie czwartego wlotu ronda turbinowego i prowadzenie ruchu na moście w obu kierunkach. To ma ułatwić komunikację na terenie miasta, odciążając ulicę Piłsudskiego. Koszt inwestycji to blisko 12,4 mln złotych. ([email protected]) fot. KG

Tak się buduje most na ulicy Lipowej w Limanowej
Inwestycja jest już na finiszu


Dziękujemy za przesłanie błędu