Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
09/08/2017 - 12:25

Co z zakupami w święto 15 sierpnia. Gdzie będzie otwarte, gdzie zamknięte?

Zakupy 15 sierpnia, w dzień ustawowo wolny od pracy? Może być kłopot. Już teraz warto sprawdzić, które sklepy będą zamknięte na cztery spusty, a które otwarte.

W Święto Matki Boskiej Zielnej, w dzień ustawowo wolny od pracy, będą zamknięte sklepy, restauracje i wiele innych miejsc usługowych. Zakupów nie zrobimy także przez internet.

W takim razie gdzie?

Sklepy otwarte mogą być tylko wtedy, gdy są prowadzone przez ich właścicieli. Wyjątkiem są również miejsca, gdzie pracownicy pracują na umowę-zlecenie, a nie na umowę o pracę. Najczęściej są to restauracje, kawiarnie lub kina.

Czytaj też Jednak nie będzie zakazu handlu w niedzielę?

Dla tych, którzy 15 sierpnia znajdą ludzi w potrzebie otwarte placówki to między innymi Żabka i małe sklepiki osiedlowe. O tym, czy będą czynne decydują ajenci. Może więc zdarzyć się i tak, że „pocałujemy klamkę”.

Zakupy 15 sierpnia 2017 będzie można zrobić także w sklepikach na stacjach benzynowych, które w taki dzień wyjątkowo bywają zaopatrzone w . w pieczywo i inne produkty spożywcze.

Czytaj też Protest bez protestu w sądeckich Biedronkach. Pracownicy zadowoleni z roboty czy przestraszeni?

Oprócz otwartych małych sklepików tego dnia możemy zapomnieć o wizycie w galeriach handlowych i dużych marketach. Wyjątkiem są miejsca, w których oprócz sklepów są także kina, restauracje i kawiarnie. Zazwyczaj są one otwarte 15 sierpnia, najczęściej jednak pracują dużo krócej niż normalnie. Zamknięte na pewno będą sklepy takie jak Biedronka, Auchan, Carrefour, Tesco i  Lidl.

(ami) fot. A.M Dziękujemy za przesłanie błędu