Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lutego. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana
27/09/2022 - 15:15

Co z pieniędzmi z dodatku węglowego? Już niedługo zaczną je wypłacać w Nowym Sączu

Mieszkańcy miasta, którzy jako pierwsi złożyli wnioski o dodatek węglowy, zastanawiają się kiedy na ich konta trafi przyznane 3 tysiące złotych. Zanim środki trafią do ich portfela, Rada Miasta musi je wprowadzić do budżetu.

Czytaj również: Dopłaty na olej, pellet czy gaz. Gdzie złożyć wniosek w Nowym Sączu?

Według początkowych założeń dodatek węglowy miał być wypłacany do miesiąca od dnia złożenia wniosku. W rzeczywistości mieszkańcy, którzy jako pierwsi złożyli wnioski nie otrzymali jeszcze pieniędzy. Dlaczego?

Zanim pieniądze trafią na konta mieszkańców, środki muszą zostać przyjęte do budżetu miasta bądź gminy. Tym m.in. będą zajmować się radni Nowego Sącza podczas najbliższej sesji w czwartek, 29 września.

Nie przegap: Nowy Sącz: MOPS przyjął już blisko 2 tysiące wniosków o dodatek węglowy. Jest ważna zmiana dla mieszkańców

Sesja Rady Miasta Nowego Sącza odbędzie się zdalnie, a radni podejmą tylko dwie uchwały. Jedną z nich jest zmiana Uchwały Budżetowej na rok 2022.

Jak czytamy w uzasadnieniu, do budżetu miasta trafi ponad 6 milionów złotych na realizację wypłat dodatku węglowego. Uchwała ma wejść w życie z dniem podjęcia.

- MOPS niezwłocznie przystąpi do realizowania wypłat – przekazuje Mariusz Smoleń z Urzędu Miasta Nowego Sącza. – Być może jeszcze we wrześniu osoby, które zażyczyły sobie wypłaty na swoje konto bankowe, otrzymają pieniądze, ale najpewniej większość świadczeń zostanie wypłacona na początku października. ([email protected], fot. zdjęcie ilustracyjne Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu