Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
25/04/2018 - 11:10

Co powiat zrobi z takimi milionami? Wyda je na remont dróg

Tylko w ostatnich kilku tygodniach władze Powiatu Nowosądeckiego otrzymały ponad 10 milionów złotych od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji! To spora kwota. Na co zostaną wykorzystane te pieniądze?

starosta nowosądecki Marek Pławiak
Oczywiście na remonty i odbudowę dróg. Dzisiaj do starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka dotarła kolejna dobra informacja. Władze powiatu otrzymają ponad 3 miliony złotych na odbudowę dróg powiatowych przebiegających przez gminę Korzenna.

- Nasze starania przynoszą skutki! – mówi z radością starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Rozmawiałem dzisiaj z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem, który poinformował mnie o przyznaniu promesy na dwie inwestycje. Z pieniędzy otrzymanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi zostanie wyremontowana droga powiatowa Korzenna - Jasienna - Przydonica oraz Korzenna – Janczowa – Miłkowa. Inwestycje mają być zakończone w tym roku. W najbliższym czasie starosta odbierze z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika promesę potwierdzającą tę decyzję.

Przeczytaj: Będziemy stabilizować osuwisko w Grybowie

- Dziękuję wojewodzie za pomoc i wsparcie. Pan wojewoda jest nam bardzo przychylny, dba o Sądecczyznę i jej mieszkańców – mówi starosta Marek Pławiak. - Remonty dróg znacznie usprawnią ruch i poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Przypomnę, że w ostatnich kilku tygodniach otrzymaliśmy w sumie ponad 10 milionów złotych środków zewnętrznych na drogowe inwestycje.
Z tych pieniędzy, jeszcze w tym roku zostanie odbudowana droga w Suchej Strudze (gmina Rytro) i wyremontowana droga powiatowa we Florynce (gmina Grybów). Powiat otrzymał na te zadania dotację w wysokości blisko 4 milionów złotych.

Kolejna inwestycja to stabilizacja osuwiska na drodze powiatowej w Grybowie w ulicy Węgierskiej - dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. – Z kwoty ponad trzech milionów złotych uda się też wyremontować drogę w Łazach Brzyńskich w gminie Łącko. Do tego - dzisiejsza informacja o promesie na ponad 3,2 miliona złotych na odbudowę dwóch dróg powiatowych na terenie gminy Korzenna.

- Dzięki środkom zewnętrznym, budżet Powiatu nie będzie aż tak obciążony - dodaje starosta Marek Pławiak.(ms)

Czytaj także:  Powiat nowosądecki: 4 miliony złotych na drogiDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020