Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
28/01/2019 - 12:55

Co łączy Ryszarda Florka z biskupem i słynnym kardiochirurgiem?

Ta nagroda trafia do wybitnych osobistości ze świata nauki, biznesu, gospodarki i polityki. W gronie laureatów znaleźli się między innymi wybitny kardiochirurg Marian Zembala, ordynariusz diecezji opolskiej biskup Andrzej Czaja i Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie. Teraz do tego grona dołączył sadecki przedsiębiorca Ryszard Florek, właściciel firmy Fakro.

Laur Umiejętności i Kompetencji, to nazwa prestiżowej nagrody, którą od blisko trzydziestu lat przyznaje Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Wyróżnienia trafiają do wybitnych osobistości, instytucji ze świata nauki, biznesu, gospodarki i polityki – tłumaczy prezes Izby Tomasz Zjawiony.

W tym roku w gronie laureatów znalazł się sądecki przedsiębiorca Ryszard Florek, który Kryształowym Laurem został uhonorowany za zbudowanie jednej z największych na świecie innowacyjnych firm produkujących okna dachowe, która z powodzeniem konkuruje na rynkach międzynarodowych. Kapituła nagrody doceniła też zasługi założonej przez biznesmena Fundacji Pomyśl o Przyszłości, która działa na rzecz rozwoju gospodarczego kraju.  

Czytaj też Fakro i Koral to już europejskie tygrysy. Zdobyli uznanie londyńskiej giełdy

Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. To zaszczyt znaleźć się w gronie tak wybitnych osobowości, które poprzez swoją działalność zawodową, a także prospołeczną postawę zmieniają Polskę na lepsze – dziękował, odbierając nagrodę Ryszard Florek.

Czytaj też Florek na topie, Koralowie na aucie. Lista najbogatszych Polaków Wprost

Sadecki biznesmen znalazł się w znamienitym gronie. Rok temu nagrody odebrali między innymi wybitny kardiochirurg profesor Marian Zembala, biskup Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej oraz Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli.

[email protected] fot. JmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)