Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
08/01/2019 - 11:30

Co dalej z krynickim aquaparkiem? Budowa może ruszyć w 2020 roku

Od dość dawna w Krynicy-Zdroju mówi się o budowie krytego aquaparku, który ma powstać w miejscu boiska sportowego, w pobliżu MOSiR. Podczas wizyty w Warszawie burmistrza Piotra Ryby padła deklaracja ze strony PGE o zainteresowaniu zainwestowaniem ok. 20 mln złotych w tę inwestycję.

Co dalej z krynickim aquaparkiem

Podczas rozmowy włodarza Krynicy-Zdroju Piotra Ryby z prezesem Pawłem Śliwą okazało się, że PGE jest zainteresowana zainwestowaniem ok. 20mln zł w budowę krytego Aquaparku na terenie stadionu piłkarskiego. - Zwróciliśmy się do prezesa z prośbą o pisemne potwierdzenie tej deklaracji, od tego uzależniamy zaangażowanie gminy w ten projekt. – mówi burmistrz Piotr Ryba. - Równolegle skierowaliśmy do OST Gromada pismo dotyczące powstania odkrytego miasteczka wodnego na terenie ich ośrodka na Czarnym Potoku.

W skład części krytej mają wejść baseny: sportowy i rekreacyjny, miejsce zabaw dla dzieci, zjeżdżalnie wodne, strefa SPA. Pod względem architektonicznym obiekt zostanie rozbudowany o część zewnętrzną z odkrytymi basenami, boiskiem sportowym oraz siłownią.

- Tak, będziemy korzystać i istniejącej już koncepcji - dodaje burmistrz uzdrowiska - Jest już pozwolenie na budowę. Wkład własny gminy wyniósłby 10-12 mln złotych. Jeśli miałaby budowa ruszyć, to w 2020 roku.

(MK) fot.wizualizacja UM Krynica-Zdrój

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach