Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
27/11/2023 - 10:30

Co dalej z budową drugiej części muszyńskiej obwodnicy, biegnącej w kierunku Słowacji?

Pierwszy etap budowy obwodnicy Muszyny zakończył się 10 lat temu. Kiedy wybudują jej drugą część, biegnącą w stronę Słowacji? Miasto złożyło raport do RDOŚ i czeka na decyzję.

Pierwszy etap budowy obwodnicy Muszyny zakończył się w 2013 roku. Starania o drugą jej część, biegnącą w stronę Leluchowa i Słowacji nadal trwają. 

W czerwcu 2021 roku Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie wydała decyzję środowiskową dla budowy kolejnego etapu obwodnicy. Jednak od decyzji tej wniesiono odwołania.

czytaj też: Co dalej z drugą nitką obwodnicy Muszyny? Od decyzji środowiskowej wniesiono odwołania

- O budowę obwodnicy walczymy cały czas. Jesteśmy obecnie na etapie raportu oddziaływania na środowisko. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wezwała nas do jego uzupełnienia. Raport taki został wykonany i złożony. - wyjaśnia burmistrz Jan Golba. 

- Czekamy na przyjęcie tego raportu, wydanie decyzji środowiskowej, a następnie będziemy się starać o środki konieczne do budowy obwodnicy.

Władze miasta uważają, że byłoby żle, gdyby budowa obwodnicy nie doszła do skutku, ponieważ przyszłe pokolenia będą miały poważne problemy, związane z komunikacją drogową. (MK) fot. ilustracyjne (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu