Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
14/04/2016 - 13:45

Ciuciubabka dla uczelni. Rektor zmiękczył serce marszałka

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu od 18 lat wynajmuje budynek przy ul. Jagiellońskiej 61 od Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Dotychczasowa umowa wygasa 30 września tego roku. Przez ostatnie dwa miesiące ważyła się decyzja, czy Zarząd Województwa Małopolskiego przedłuży uczelni umowę użyczenia budynku.

Instytut Ekonomiczny to jeden z największych instytutów w całej uczelni. Aktualnie kształci się w nim około 900 studentów i słuchaczy studiów podyplomowych, a od nowego roku akademickiego przybędzie tam nowy kierunek magisterski. Instytut mieści się w zabytkowym budynku (projektu Zenona II Remi) przy ul. Jagiellońskiej 61, popularnie zwanym „Ciuciubabką”,  którego właścicielem jest Urząd Marszałkowski w Krakowie. Dotychczas w budynku na parterze mieścił się również Instytut Zdrowia, który od 1 października ubiegłego roku został przeniesiony do obiektów Kampusu Dydaktyczno-Sportowego IKF.

Od początku lutego władze PWSZ czyniły starania o przedłużenie umowy. Zarząd Województwa Małopolskiego nie ukrywał, że poszukuje na terenie Nowego Sącza siedziby dla Muzeum Okręgowego i Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Już wiemy, że dla potrzeb muzeum zaplanowano zakup budynku przy Jagiellońskiej 56.  Do części „Ciuciubabki” ma trafić biblioteka.

Jesteśmy przed podpisaniem umowy. Otrzymaliśmy bardzo pozytywne pismo od pana marszałka, które gwarantuje dotychczasowe warunki umowy o użyczenie budynku. To dla nas bardzo dobra wiadomość, nie tylko w kontekście otwarcia studiów II stopnia o  kierunku Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw. Zatem studentów będziemy mieli jeszcze więcej. Mam nadzieję, że w przyszłości ten budynek stanie sie własnością uczelni – zaznacza rektor Mariusz Cygnar.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w ramach umowy ponosić będzie tylko koszty eksploatacji budynku przy ul. Jagiellońskiej 61.

(JB)
Fot. JB







Dziękujemy za przesłanie błędu