Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
11/06/2018 - 07:15

Ciepło uciekało stamtąd jak przez sito. Wreszcie zrobili z tym porządek

Nowa elewacja, nowe okna, nowoczesna kotłownia z automatyką pogodową, a do tego kolektory słoneczne, tak po gruntownej modernizacji wygląda Dom Pomocy Społecznej w Zbyszycach.

Zakończyła się „głęboka modernizacja energetyczna" budynku AB Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach. To oznacza, że obiekt wzbogacił się nie tylko o kolektory słoneczne.

Mieszkańcy DPS-u mają teraz komfortowe warunki – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej budynki są już zabezpieczone, mają nowe instalacje i zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt.

Jak podkreśla starosta, to kolejna inwestycja w termomodernizację obiektów należących do powiatu.  

- Łącznie do tej pory wydaliśmy już na ten cel ponad 10 milionów złotych, w tym – uzyskaliśmy ponad siedem milionów złotych dofinansowania ze środków europejskich. Za te pieniądze zmodernizowaliśmy energetycznie osiem budynków.

Modernizacja Domu Pomocy Społecznej z Zbyszycach obejmowała miedzy innymi wykonanie izolacji termicznej ścian zewnętrznych i stropów oraz wymianę okien i drzwi zewnętrznych wraz z robotami towarzyszącymi; przebudowę systemów grzewczych w tym modernizację instalacji ogrzewania; modernizację systemu ciepłej wody użytkowej; wymianę kotłów zaopatrujących w ciepło; montaż kolektorów słonecznych jako źródła wspomagającego wytwarzanie ciepłej wody użytkowej.

- Dzięki realizacji tej inwestycji utrzymanie odnowionego obiektu będzie mniej kosztowne – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk. - Nastąpiła też poprawa estetyki zewnętrznej budynku, a sposób ogrzewania nie będzie tak uciążliwy dla środowiska naturalnego, bo udało się ograniczyć emisję dwutlenku węgla i pyłów PM 10 i PM2,5.

Inwestycja kosztowała blisko 1,3 miliona złotych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020