Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
18/04/2019 - 12:35

Chełmiec: opłaty śmieciowe idą niemal sto procent w górę!

W ślad za stosowną uchwałą przyjętą – choć niejednogłośnie - przez radnych od 1 lipca opłata śmieciowa w gminie idzie ostro w górę. Zamiast 4,9 zł od osoby – za odpady segregowane - stawka będzie wynosić aż 8,5 zł! Ile trzeba będzie zapłacić za śmieci zmieszane?

Zobacz też: Stary Sącz: 40 zł od osoby miesięcznie! Mega podwyżki za śmieci

To pierwsza podwyżka stawek śmieciowych w gminie Chełmiec od 2013 roku. Do tej pory wynosiły one kolejno 4,9 i 15 zł za odpady zbierane w sposób selektywny i za śmieci zmieszane od osoby.

Co zadecydowało o podwyżkach? Podobnie jak w Starym Sączu, Piwnicznej, Rytrze i Podegrodziu i innych gminach naszego powiatu nowe stawki są podyktowane wynikami przetargu na wywóz odpadów komunalnych. W ślad za podpisaniem umowy z nowym kontrahentem od 1 lipca mieszkańcy gminy Chełmiec płacić będą 8,5 zł i 25 zł od osoby za śmieci segregowane i niesegregowane.

Zobacz też: Podegrodzie: drakońskie podwyżki za wywóz śmieci! Scheda po byłej wójcinie?

Jak głosowali poszczególni radni? Za podwyżkami opowiedzieli się: Jarosław Łatka, Marek Poręba, Wojciech Skrzypiec, Wiesław Szołdrowski, Tomasz Fałowski – Wańczyk, Iwona Kantor, Jan Mróz, Andrzej Tyrkiel, Władysław Wnęk, Anna Stepaniak, Stanisław Kuzak, Jan Bieniek, Sylwester Zaryczny, czyli 13 radnych.

Przeciw podwyżkom głosowali: Jakub Ledniowski, Paweł Basta, Aleksandra Opalska, Eugeniusz Rosiek.

Od głosu wstrzymali się: Tadeusz Lis, Rafał Kasieczka, Józef Konar, Elżbieta Horowska.

ES [email protected] Fot.: UG w ChełmcuDziękujemy za przesłanie błędu