Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
16/08/2019 - 14:35

Chełmiec: odcinek powiatówki w Krasnym Potockim w całości do wymiany!

Już niebawem rozstrzygnie się los całkowicie zniszczonego odcinka drogi powiatowej Trzetrzewina-Krasne Potockie – Męcina w Krasnym Potockim. Zarząd Dróg Powiatowych czeka na oferty zainteresowanych jej przebudową.

Zobacz też: Grybów: będzie chodnik przy powiatówce w Binczarowej. Kiedy ruszą prace?

340 – metrowy odcinek drogi powiatowej w Krasnym Potockim biegnący zaraz obok miejscowego stawu wymaga jak najszybszej naprawy. Podłoże jest tu gliniaste i podbudowa drogi a w konsekwencji jezdnia jest tu niemal całkowicie zniszczona. Trzeba wszystko zerwać i wybudować na nowo ze szczególnym naciskiem na wzmocnienie „fundamentu” drogi, która musi zostać wykonana w technologii, która uwzględnia miękkie, mocno nawodnione i niestabilne podłoże.

Jak nas poinformował dyrektor ZDP Adam Czerwiński termin składania ofert upływa 22 sierpnia. Przed wykonawcą spore wyzwanie, bo z wszystkimi pracami musi się wyrobić w 30 dni od podpisania umowy. 
Choć przed terminem składania ofert trudno przesądzać o ostatecznej cenie inwestycji, to na dziś wiadomo, że powiat zarezerwował na ten cel w budżecie 440 tys. zł. Przy czym z zapowiedzi starostwa wynika, że na tym nie koniec remontu tej drogi, której kolejne odcinki mają być wymieniane stopniowo w następnych latach. Aktualny przetarg dotyczy odcinka w najgorszym stanie. 

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info  Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)