Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
06/03/2016 - 20:15

Chełmiec: Przedszkole w Paszynie, czyli opieka i praca

Placówka na 50 dzieci ma powstać na starym boisku przy miejscowym Zespole Szkół. Ale to nie jedyna dobra wiadomość - przybędzie też 700 metrów chodnika.
- Nowy budynek będzie 2-piętrowy. Na parterze będą 2 oddziały przedszkolne po 25 dzieci każde, a na piętrze będzie poddasze na klasy szkolne. Projekt wraz z pozwoleniem na budowę ma być gotowy do końca września, a ewentualna budowa ma zakończyć się przed wakacjami 2017 roku, po to aby od początku roku szkolnego 2017/2018 (wrzesień) oddziały przedszkolne już funkcjonowały. Na funkcjonowanie i wyposażenie przedszkola gmina jeszcze w tym roku zamierza złożyć wniosek do funduszy unijnych - zapowiadają urzędnicy. 
Gmina Chełmiec przygotowuje się również do budowy w Paszynie 700 metrów chodnika prowadzącego do szkoły i przedszkola. Na chodnik jest już przygotowana dokumentacja i prawomocne zgłoszenie, gmina czeka tylko na możliwości sfinansowania budowy chodnika z funduszy unijnych. Jeżeli w tym roku nie będzie ogłoszonych konkursów do których gmina mogłaby złożyć wniosek na budowę chodnika, to w roku przyszłym chodnik zostanie wykonany łącznie z budową nowego przedszkola.
Gmina Chełmiec jest w trakcie opracowywania projektu budowlanego na budowę nowego przedszkola w Paszynie na działce 937. Przedszkole to powstanie przy Zespole Szkół i w założeniach będzie zlokalizowane na starym asfaltowym boisku za szkołą.
ES
Fot.: UG w Chełmcu


Dziękujemy za przesłanie błędu