Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
26/11/2015 - 14:35

Chcą wydać budżet obywatelski na siłownię pod chmurką

Jeden z wniosków, złożonych w ramach budżetu obywatelskiego Nowego Sącza dotyczy budowy siłowni pod chmurką. Koszt: ponad 70 tys. zł.

Siłownie pod chmurką, czyli  urządzenia do  ćwiczeń montowane w parkach i na szkolnych boiskach to pomysł realizowany przez władze Nowego Sącza od dwóch lat.  Takie urządzenia do ćwiczeń zamontowano m.in przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Biegonicach, Lasku Szwerteńskiego i Szkoły Podstawowej nr 18.  Miasto za każdą z nich zapłaciło po ok 50 tys zł. Już za kilka dni na kolejną siłownię na świeżym powietrzu będzie można zagłosować w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Siłownia pod chmurką

„Stworzenie siłowni na świeżym powietrzu przy wale nad Dunajcem, przy ulicy Wiklinowowej: montaż  byłby przeprowadzony na bezpiecznym podłożu i składał się z pięciu urządzeń do ćwiczeń siłowych, ławek i betonowego kosza na śmieci” – czytamy w informacji o projekcie, zamieszczonej na internetowej stronie Urzędu Miasta.

Szacunkowy koszt realizacji wyliczono na 72 300,00 zł.,czyli nieco więcej niż te, budowane z inicjatywy Urzędu Miasta.

Jakie argumenty przeważają za tym wnioskiem?

„ Projekt ma szczególne znaczenie w miejscu przy ścieżce pieszo – jezdnej. Jeśli zostanie ona wykonana na przedłużeniu wzdłuż Łubinki, następnie wzdłuż wału, w kierunku ul. Wiklinowej, to lokalizacja siłowni w sąsiedztwie boisk sportowych ma sens a miejsce stało by się popularnym punktem dla mieszkańców korzystających z aktywnych form wypoczynku” – przekonują pomysłodawcy.

BOS

Fot: arch. UMDziękujemy za przesłanie błędu