Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
11/05/2023 - 10:15

Ceny w Sączu tylko dla bogaczy? Tam się teraz jeździ tanio „robić zęby”. To już prawdziwy hit

Co jest ostatnio na topie? Tak zwana turystyka stomatologiczna. Polacy wyjeżdżają do… Turcji, żeby zafundować sobie hollywoodzki uśmiech. Tamtejsze kliniki kuszą pacjentów dobrymi cenami. Amatorów przybywa, bo ceny krajowe, także te w Nowym Sączu, zwalają z nóg.

Leczenie zębów, także w Nowym Sączu  zaczyna być luksusem tylko dla bogaczy, bo  coraz trudniej w naszym mieście znaleźć przychodnie, w których dentysta obsłuży nas na Narodowy Fundusz Zdrowia i to jeszcze w miarę bliskim terminie. To dlatego prywatny, dentystyczny biznes kręci się na całego.

Ile kosztują zęby w Nowym Sączu?

Niewiele gabinetów stomatologicznych decyduje się na umieszczenie przejrzystego cennika na swojej stronie internetowej. O cenie zabiegów pacjenci zwykle dowiadują się telefonicznie lub bezpośrednio w recepcji.

Jedno z prywatnych nowosądeckich centrów stomatologii informuje, że za pierwszorazowy przegląd uzębienia zapłacimy od 120 złotych, to cena dla dorosłych pacjentów. Konsultacja specjalistyczna kosztować nas będzie od 180 złotych wzwyż. Za wypełnienie zęba trzeba zapłacić od 240 złotych, a leczenie kanałowe może uszczuplić nasz portfel o minimum 800 złotych.

Kolejna klinika stomatologiczna w Nowym Sączu za wizytę konsultacyjną u dentysty liczy sobie od 50 do 100 złotych. Pacjenci, którzy zdecydują się na wypełnienie zęba zapłacą od 200 do 300 złotych. Leczenie kanałowe kosztuje 300 złotych przy zębie jedno-kanałowym, 500 złotych przy dwu-kanałowym, 800 przy trzy-kanałowym zębie i 1000 złotych przy zębie cztero-kanałowym. W tej cenie pacjent ma wliczony rentgen oraz leczenie pod mikroskopem.

Nowosądecka klinika, która również obsługuje pacjentów prywatnie za przegląd zębów policzy sobie 80 złotych. Konsultacja u stomatologa jest droższa o 20 złotych. Cena za wypełnienie zęba zależy od wielkości plomby. Średnia plomba kosztuje od 270 do 320 złotych, a koszt dużej plomby mieści się w granicach 320 – 450 złotych.

Te ceny zwalają z nóg i nakręcają modę na turystkę stomatologiczną

Wśród Polaków rośnie zainteresowanie turystyką stomatologiczną. Ostatnio modne stały się tureckie kliniki, które roztaczają przed pacjentami wizję śnieżnobiałych, pięknych i zdrowych zębów. Na rynku można znaleźć oferty obejmujące między innymi opiekę dentystyczną, a także organizację całej podróży i pobytu. Ale znawcy tematu zwracają uwagę na potencjalne zagrożenia, które mogą czyhać na amatorów tańszego niż w Polsce hollywoodzkiego uśmiechu. 

– W przypadku turystów marzących o pięknych zębach, większość tureckich klinik z miejsca proponuje metody szybsze, z niemalże natychmiastowym efektem. Jednak, w mojej ocenie, one są bardziej inwazyjne i mogą mieć swoje negatywne konsekwencje w niedalekiej przyszłości – mówi Piotr Przybylski z kliniki Implant Medical – dodaje, że nie bez znaczenia są także niższe koszty takich usług w tak zwanym pakiecie z wypoczynkiem.  

Ile trzeba zapłacić za "zagraniczne zęby", Czytaj dalej na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu