Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
03/06/2020 - 07:45

Były oberwane skarpy i niebezpieczne łuki, jest droga równa jak stół [ZDJĘCIA]

Oberwane przez potok skarpy i niebezpieczne miejsca na łuku jezdni , tak jeszcze do niedawna wyglądała droga w Gródku, w gminie Grybów. Teraz po remoncie, jaki zrobił powiatowy samorząd, kierowcy dostali trzy kilometry nowiutkiej nawierzchni.

Dobiegają końca roboty drogowe w Gródku w gminie Grybów, prowadzone  w ramach remontu drogi Ropa - Gródek - Biała Niżna – informuje starostwo powiatowe w Nowym Sączu, które inwestycję nadzorowało.   

Czytaj też Hit koronakryzysu w Sączu? Postojowe. Poszło już na to kilkadziesiąt milionów

- Drogowcy położyli już warstwę ścieralną na ostatnim odcinku i przystąpili do robót wykończeniowych. Do wykonania pozostały pobocza, montaż barier oraz innych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego w obrębie przejścia dla pieszych. Łącznie, na odcinku drogi o długości 2,75 km, wymieniono podbudowę i wykonano nową nawierzchnię bitumiczną. 

Wyremontowane zostały również przepusty pod drogą, a oberwane przez potok skarpy zostały odbudowane i zabezpieczone narzutem kamiennym. To były niebezpieczne miejsca na łuku drogi. Teraz kierowcy mogą już bezpiecznie jeździć tą trasą.

Czytaj też Szastali pieniędzmi na catering i wynagrodzenia? Sądecki MOK pod lupą ratusza 

Inwestycja kosztowała  blisko trzy  miliony złotych. Modernizacja drogi została zrealizowana dzięki blisko dwóm milionom złotych otrzymanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Ponad milion dał na to ze swojego budżetu powiatowy samorząd.  

[email protected] fot. olsz.

Były oberwane skarpy i niebezpieczne łuki, jest droga równa jak stół
Tak po remoncie wygląda droga w Gródku w gminie Grybów


Dziękujemy za przesłanie błędu