Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
12/02/2024 - 11:05

Budżetówka czeka na podwyżki. Kiedy wpłyną wyższe wynagrodzenia, co z wyrównaniem

Podwyżki dla budżetówki: 30-33 proc. dla nauczycieli, 20 proc. co do zasady dla innych sektorów stały się pewne w 100 proc. gdy tylko prezydent złożył podpis pod ustawą okołobudżetową a sama ustawa budżetowa ukazała się w Dzienniku Ustaw. Teraz w poszczególnych resortach przygotowywane są rozporządzenia płacowe.

Gdy ministrowie je podpiszą, kasjerzy przyszykują wypłaty i przelewy.

Wyższe pensje nauczycieli: początek marca?

Niemal pewne jest, że nauczyciele dostaną swoje wyższe wynagrodzenia już na początku marca. Negocjowane jeszcze ze związkami zawodowymi rozporządzenie ministra edukacji ma być podpisane za tydzień, 19-20 lutego.

Wraz z wyższym wynagrodzeniem za marzec, nauczyciele dostaną też wyrównanie na styczeń i luty 2024 kiedy to wypłaty dostaje jeszcze w wysokości nie uwzględniającej tych podwyżek.

Kto jeszcze dostanie podwyżki w marcu

Prawdopodobnie policjanci dostaną marcowe wynagrodzenia wyższe o 20 procent, a jednocześnie wyrównanie do nich za dwa pierwsze miesiące w roku.

W marcu powinno też wpłynąć wyrównanie za styczeń dla pracowników Krajowej Administracji Skarbowej – same podwyższone wynagrodzenia powinni oni otrzymać już na koniec lutego.

Kto poczeka do kwietnia

Najpóźniej podwyżki otrzymają – ale też z wyrównaniem od stycznia – pracownicy sądów i całego wymiaru sprawiedliwości, z prokuraturami włącznie.

Tu też podwyżki będą średnio 20-procentowe, a oprócz podwyższonej wypłaty kwietniowej na konta zatrudnionych w tej sferze pracowników budżetowych wpłyną też wyrównania za trzy wcześniejsze miesiące: styczeń, luty i marzec.  

 ([email protected]) fot. 506957/pixabay  © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu