Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
13/10/2021 - 15:50

Budują u nas kolejny dworzec. Gdzie stanie ta superbudowla? [WIZUALIZACJA]

Jest już dwupoziomowy parking, stawiają już fotowoltaiczne wiaty przystankowe, a niebawem w Limanowej ruszy budowa dworca autobusowego. Ta zapowiadana dwa lata temu inwestycja przez przetargowe perturbacje szła jak po grudzie. Teraz wreszcie się rozpocznie.

Budowę dworca pobliżu skrzyżowania ulic Kopernika, Targowej i Źródlanej limanowski samorząd zapowiadał już dwa lata temu, ale inwestycja szła jak po grudzie. Wszystko rozbiło się o brak chętnych do postawienia budowli. Kolejne ogłaszane przetargi nie przynosiły rezultatu, bo cenowe żądania przedsiębiorców przekraczały finansowe możliwości miasta.

Rok temu, dopiero w piątym przetargu, magistrat znalazł firmę z Mszany Dolnej,  która dworzec zbuduje. Teraz inwestycja ma wreszcie wystartować.

- Jest już gotowy projekt i finalizowane jest pozwolenie na budowę – mówi burmistrz Limanowej Władysław Bieda.

Nowy dworzec można na razie zobaczyć na wizualizacji. To budynek z przeszkloną elewacją,  otwarty na plac manewrowy i stanowiska autobusowe. Wewnątrz dworca będzie hol, poczekalnia, pomieszczenia sanitarno-higieniczne, pomieszczenia techniczne, także pokój zabaw dla dzieci, bar z zapleczem i toalety.

Czytaj też Miało być pięknie. Są trzy warianty obwodnicy dla miasta… i zaczęły się schody

- Wizualizacja to wstępna koncepcja – zastrzega Bieda -  natomiast w samym projekcie są niewielkie zmiany architektoniczne.  

Planowana powierzchnia zabudowy to blisko 168 metrów kwadratowych, łączna kubatura 1347 metrów sześciennych. Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln złotych.

Limanowa inwestuje też w miejską komunikację. Za ponad 5 milionów złotych samorząd kupił w kwietniu pięć ekologicznych, niskopodłogowych autobusów.  To nie wszystko. Teraz w mieście montowane są fotowoltaiczne wiaty przystankowe wyposażone w system informacji pasażerskiej i system poboru opłat. W sumie będzie ich dwadzieścia dziewięć.

Czytaj też Rozliczenie małżonków ze skarbówką będzie mniej korzystne. Skąd te zmiany?

Kiedy będzie gotowy dworzec autobusowy? - Zakończenie inwestycji planujemy na koniec czerwca przyszłego roku – zapowiada burmistrz. ([email protected])

Tak będzie wyglądac nowy dworzec w Limanowej
na koniec czerwca przyszłego roku


Dziękujemy za przesłanie błędu