Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
10/05/2018 - 16:55

Budują nową trasę rowerową. Gdzie będzie ten raj dla cyklistów?

Wraz z wiosną, miłośnicy dwóch kółek tłumnie ruszyli w plener, ale narzekają, że ścieżek i tras rowerowych na Sądecczyźnie jest nadal jak na lekarstwo. Mówią, że łakną kolejnych inwestycji.

- Jazda poboczem drogi wśród samochodów osobowych, motocykli i ciężarówek, to po prostu hardcore. Jest naprawdę niebezpiecznie. Sądecczyzna ma tyle pięknych zakątków, ale  tras rowerowych i ścieżek jest stanowczo za mało - mówią rowerzyści z Nowego Sącza. Czekamy na Euro Velo.

Czytaj też Zamiast zakupów w galerii rekreacyjny hardcore na drodze [ZDJĘCIA]

Wielbiciele dwóch kółek jak kania dżdżu łakną kolejnych inwestycji w rowerowe trasy. Dobra wiadomość przychodzi z gminy Łącko, gdzie właśnie rozpoczęła się budowa odcinka rowerowej trasy Velo Dunajec, i prowadzącej z Kadczy w kierunku Maszkowic. Wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 969 przygotowywany jest teren pod osobną trasę dla rowerów.

Realizacja inwestycji na terenie gminy została podzielona na kilka odcinków, z uwagi na konieczność pozyskania przez samorząd gruntów pod planowaną trasę - informuje urząd gminy. 

Czytaj też Urocze knajpki, kładki dla pieszych i rowerzystów. Gdzie szykują takie cuda?

W kwietniu zostało zawarte porozumienia z właścicielami działek, przez teren których pobiegnie od strony wsi Czerniec dojazd do kładki rowerowej łączącej brzegi Dunajca. Jeszcze w tym samym miesiącu można było składać wniosek  o pozwolenie na budowę przeprawy Jest też pozwolenie na odcinek Velo Dunajec z Łącka do Maszkowic.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, biegnąca przez teren gminy trasa rowerowa będzie gotowa we wrześniu.

[email protected] fot. UG ŁąckoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020