Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
25/04/2020 - 07:15

Budują chodnik w Bereście. Będzie bezpieczniej!

W Bereście (gmina Krynica), przy drodze wojewódzkiej numer 981, trwają prace przy budowie chodnika. Po ich zakończeniu będzie bezpieczniej.

Berest leży przy ruchliwej drodze wojewódzkiej numer 981, z Nowego Sącza i Grybowa do Krynicy. Mieszkańcy miejscowości od dawna starali się o chodniki, które zwiększą bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Dzięki niższym kosztom projektu budowanego chodnika, podobne inwestycje zrealizowane zostaną również w innych sołectwach gminy Krynica-Zdrój.


W tym roku powiat nowosądecki otrzymał informację od Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego o zakwalifikowaniu wcześniej złożonych wniosków i ujęciu ich na liście do realizacji, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Dzięki temu prawdopodobnie będzie też możliwy remont drogi powiatowej Muszyna-ulica Polna -Złockie w miejscowości Muszyna i Jastrzębik, o łącznej długości 2059 metrów. Ostateczna decyzja jednak nie zapadła. Remontowana będzie też droga powiatowa Berest-Mochnaczka Wyżna, w miejscowościach: Berest, Piorunka, wnioskowana wysokość dotacji: 1 851 743,00 zł, długość drogi: 1,63 km.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)