Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 października. Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
19/05/2020 - 12:20

Branża turystyczna w regionie: #Zostanwpolsce i poznaj enoturystykę

#Zostanwpolsce: to akcja w celu wspierania polskich przedsiębiorców. Ma zachęcać do wyboru rodzimego produktu, polskich marek i producentów oraz planowania wyjazdów na terenie naszego kraju. Zwłaszcza teraz, gdy wyjazd za granicę może być utrudniony, warto rozejrzeć się, poznać i pochwalić swoje.

Pensjonat Czerwony Dwór, to obiekt położony blisko centrum, w najstarszej części krynickiego uzdrowiska. Z okien rozciąga się panorama na Krynicę-Zdrój oraz Park Zdrojowy. Czerwony Dwór ma 20 pokoi.

Pensjonat Czerwony Dwór

W obecnej sytuacji grupy nie przyjeżdżają do obiektu, ale pojawiają się nieśmiałe, indywidualne rezerwacje. - Na razie mało łaskawa, majowa pogoda, nie zachęca do górskich wycieczek, dlatego nie ma zbyt wielu ludzi - mówi właściciel, Jacek Turski.

Pensjonat Czerwony Dwór

Pensjonat wznowił jednak działanie od czwartego maja W związku z tym Jacek Turski opowiada, że reakcje turystów na narzucone obostrzenia są różne. Jedni uważają, że to paranoja, i raczej z luzem podchodzą do wypoczynku, ale zdarzają się i tacy, którzy przyjeżdżają zamaskowani i proszą o wielorazowe dezynfekowanie klamek, etc.

Pojawia się nadzieja, że jeszcze chwila i ludzie ruszą na wypoczynek. - W końcu każdy będzie chciał uciec choć na chwilę przed tą nową codziennością, która nas zaskoczyła, dodaje właściciel pensjonatu Czerwony Dwór.

Zobacz też: Wakacje 2020. W Polsce, czy za granicą?

Jedną z coraz bardziej popularnych form turystyki jest enoturystyka. (gr. oinos – wino), czyli tak zwana turystyka winiarska. Związana jest z odwiedzaniem regionów i miejsc słynących z produkcji wina oraz tych, które związane są uprawą winorośli. Odwiedzinom w winnicy często towarzyszy degustacja.

Winnica Nowizny

W naszym regionie, takie miejsce można znaleźć w gminie Iwkowa. Winnica Nowizny mieści się na hektarze gruntów Własne wino, baza gastronomiczna oparta na lokalnych produktach oraz hodowla danieli i park linowy dla dzieci, stanowią rozrywkę dla całej rodziny.

Winnica Nowizny

Właścicielka winnicy, Urszula Kamińska, mówi, że możliwe jest kupno wina wraz z osobistym odbiorem, na razie jednak bez degustacji. Można jednak wybrać się na spacer po okolicy, podejść do danieli. Zwykle sezon ruszał w kwietniu, ale nie w tym roku. Zainteresowanie jest, goście mogą podejść do danieli, kupić wino, ale na razie to tyle.

Winnica Nowizny

Wszystko zacznie powoli normować się po 18 maja. Obiekt przystosowuje się do panujących wymogów, jak np. odpowiednie odstępy miedzy stolikami. Ograniczenia wymuszą pewne zmiany i w rezultacie jednorazowo na terenie winnicy będzie mogło przebywać mniej gości niż zwykle.

Miejsca warte uwagi i ciekawe formy spędzenie wolnego czasu – to wszystko dostępne jest na wyciągnięcie ręki. Branża turystyczna w regionie oferuje wiele turystom, chcącym zarówno spędzić czas aktywnie, jak i wypocząć na łonie natury, w miłych okolicznościach przyrody.

Michalina Poręba
Zdjęcia: czerwonydwor.pl oraz Winnica NowiznyDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI