Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
14/10/2014 - 16:00

Bezpłatne owoce i warzywa dla szkół

Agencja Rynku Rolnego informuje, iż owoce i warzywa przeznaczone do bezpłatnej dystrybucji mogą odbierać zarówno organizacje charytatywne jak i inne organizacje: szkoły, domy dziecka, domy wychowawcze, przedszkola, obozy dla dzieci. Tym samym szkoły, poza programem „Owoce i warzywa w szkole" mogą uczestniczyć w mechanizmie „Tymczasowe nadzwyczajne wsparcie producentów owoców i warzyw".
W ramach mechanizmu mogą bezpłatnie otrzymać produkty wycofywane z rynku takie jak owoce i warzywa, w tym między innymi: pomidory, warzywa cebulowe, kapustne, sałaty, warzywa korzeniowe, ogórki, warzywa strączkowe, pozostałe warzyw z wyłączeniem słodkiej papryki, oliwek oraz kukurydzy, a także wybrane orzechy i ich mieszanki, figi, ananasy, awokado, guawa, mango, cytrusy, winogrona stołowe, melony i arbuzy, jabłka i gruszki, wszelkie owoce pestkowe, owoce miękkie.

Owoce lub warzywa otrzymane bezpłatnie od producentów nie mogą zastąpić ilości normalnie kupowanych przez jednostkę, która te produkty otrzymała - mogą jedynie być uzupełnieniem.

W celu przekazania placówce oświatowej owoców czy warzyw (w ramach bezpłatnej dystrybucji), należy uzgodnić z działającym na lokalnym rynku producentem owoców/warzyw, który wziął udział w mechanizmie „Tymczasowe nadzwyczajne wsparcie producentów owoców i warzyw" i chciałby je przekazać do placówki oświatowej - termin ich odbioru lub dowozu.

Wszystkie wycofania produktów muszą odbywać się pod nadzorem kontrolerów WIJHARS, którzy potwierdzą jakość i ilość produktów oraz specjalne oznakowanie opakowania produktów (do 25 kg) godłem europejskim oraz zapisem „Produkt przeznaczony do bezpłatnej dystrybucji (RK_932/2014)".

Mechanizm „Tymczasowe nadzwyczajne wsparcie producentów owoców i warzyw" nie jest tożsamy z mechanizmem „Owoce w szkole" i nie narusza żadnych uprawnień danej jednostki wynikających z uczestnictwa mechanizmu „Owoce w szkole".

(opr. jg) Źródło: ARR, fot. ARR i arch.
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI