Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
05/04/2024 - 16:00

To będzie hit? Pod Nowym Sączem rusza budowa tanich mieszkań do wynajęcia i na tym nie koniec

Otoczona górami, lasami i rzekami, tak malowniczo położona jest gmina Stary Sącz. To znakomite miejsce do życia, gdzie samorządowe władze z powodzeniem łączą kulturowe i przyrodnicze dobrodziejstwa z inwestycjami. To właśnie Stary Sącz króluje na kwietniowej karcie w kalendarzu „Sądeczanina”.

Najpierw były zapowiedzi, teraz są konkrety

 Spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Małopolska i firma Remar już podpisały umowę na budowę stu czterech mieszkań na wynajem w Starym Sączu. To mają być wielorodzinne bloki zlokalizowane w rejonie ulicy Podegrodzkiej i przy rozbudowującej się ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To niejedyna inwestycja do jakiej przymierza się samorząd.

Mieszkaniami na wynajem w rejonie ulicy Podegrodzkiej i przy rozbudowującej się ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego będą zupełnie nową częścią Starego Sącza. Proces przygotowania do tej inwestycji był długi i pracochłonny. Tak jest z wieloma strategicznymi zadaniami samorządu i całym procesem rozwoju, na który takie zadania się składają.

Tworzenie dobrego miejsca do życia to dynamiczny proces

Ostatnie lata były obfite w inwestycje i teraz Gmina Stary Sącz chce ten rozwój utrzymać. Pozostać Starym Sączem, z całym jego kulturowym i przyrodniczym dobrodziejstwem, ale równocześnie być nowoczesną, dotrzymującą kroku zmieniającej się rzeczywistości gminą.

Budowa mieszkań na wynajem w ramach działań Spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Małopolska, której udziałowcem jest gmina Stary Sącz, połączona z budową nowego odcinka ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego i przebudową ulicy Podegrodzkiej, zapewnią rozwój Starego Sącza i strefy aktywności gospodarczej, z łatwiejszym dostępem do drogi wojewódzkiej.

Przedszkola i żłobki

W Gminie Stary Sącz przyszedł też czas na inwestycje w wysokiej jakości usługi opiekuńczo- wychowawcze. Z sukcesem funkcjonują już przedszkola w Przysietnicy i Moszczenicy Niżnej. Niebawem ruszy budowa żłobka w Starym Sączu. W planach są kolejne przedszkola, w Barcicach, Gołkowicach i Łazach Biegonickich.

Gmina nie zapomina o seniorach i osobach potrzebujących. Dobiega końca przebudowa i rozbudowa Środowiskowego Domu Wsparcia w Cyganowicach.

Trwa wyłanianie wykonawcy dla budowy Domu Pomocy Społecznej, który powstanie na granicy starosądeckiego osiedla Lipie i Moszczenicy Wyżnej. W ośrodku znajdzie mieszkanie 50 podopiecznych. Dodatkowo będzie tu miejsce, które także umożliwi funkcjonowanie całodobowej opieki wytchnieniowej dla kilku osób. Na inwestycję gmina otrzymała ponad 140 tysięcy złotych dofinansowania. Pokryło to 85 wartości przedsięwzięcia.

W planach jest też budowa krytego basenu

Coraz większą popularnością cieszy się parking przesiadkowy przy ulicy Pod Ogrodami.

Nową kładką nad ulicą Jana Pawła II można bezpiecznie dotrzeć z parkingu do rynku: na wydarzenie plenerowe, do galerii IMO i Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari, do Klasztoru Sióstr Klarysek, czy po prostu na zwiedzanie miasteczka z klimatem.

Kryty basen to najczęściej wspominana przez mieszkańców inwestycja w bardzo różnych miejscach naszej gminy. Budowa basenu jest również zapisana w strategii rozwoju starosądeckiego samorządu, który organizacyjnie może się podjąć jego budowy.

Miejsce na basen to dobrze skomunikowana działka gminna o powierzchni blisko czterech hektarów. Na początek urząd czekają prace planistyczne i zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Samorząd chce, żeby wraz z basenem powstało centrum rekreacji dla całej gminy – siłownia, kręgielnie, korty tenisowe, kort do squasha, może nawet lodowisko z parkingiem i zapleczem.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu