Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 lutego. Imieniny: Ryszarda, Teodora, Wilhelminy
18/10/2022 - 10:45

Będzie droższe parkowanie. Miasto podnosi kierowcom stawki

Nie dość, że coraz droższe jest tankowanie, to w górę pójdzie też opłata za parkowanie. Te podwyżkę po raz kolejny będą musieli przełknąć mieszkańcy Limanowej. Nowe stawki, które wejdą za kilkanaście dni, już zostały ustalone.

Droższy parking w Limanowej

To już kolejna podwyżka, jaką kierowcy będą  musieli przełknąć w Limanowej. W lipcu radni zdecydowali o podniesieniu opłat za postój w trzech miejskich strefach. Bez zmian pozostały wtedy stawki za  trzypoziomowy  parking przy ulicy Łazarskiego, obok Sanktuarium pw. Matki Boskiej Bolesnej.

Teraz ma się to zmienić. Na drodze rozporządzenia burmistrza miasto wprowadziło nowy cennik, który zacznie obowiązywać od listopada.

czytaj też Czym karmią w miejskim przedszkolu. Horror na talerzu. Dali dzieciom zupę… z robakami 

Kto zapłaci więcej, kto trochę mniej

Posiadacze karty mieszkańca za pół godziny postoju zapłacą złotówkę, bez karty, 2 złote.  Jedna godzina postoju  i kolejne zostały  wycenione na 2 zł z kartą i 2,50 zł bez karty.

Jak informuje limanowski magistrat, nie będą naliczane jak do tej pory opłaty minutowe. Bez zmian pozostaną natomiast pozostałe stawki, między innymi za abonament miesięczny. Ci, którzy mają kartę mieszkańca płacą 200 złotych, ci bez karty, 250 złotych.

czytaj też W Limanowej są przerażeni. Wybuchy granatów w pobliżu domów? Wojsko zaprzecza 

Przypomnijmy, że z wielopoziomowego parkingu kierowcy w Limanowej mogą korzystać od połowy marca. Wedle obowiązującego jeszcze cennika, który zmieni się za kilkanaście dni,   za pierwszą godzinę posiadacze miejskiej karty płacą 1,50 zł, bez karty 2 złote.  Za każde

rozpoczęte dwadzieścia  minut parkowania trzeba dopłacić odpowiednio 5 zł oraz  złotówkę.  ([email protected]) fot. jm. UM LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu