Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
14/04/2020 - 15:20

Będzie dodatkowa tarcza antykryzysowa dla biznesu w Starym Sączu

Stary Sącz opracowuje właśnie własną tarczę antykryzysową dla przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie gminy. Program ratunkowy ma zostać uchwalony już podczas najbliższej sesji zaplanowanej na 27 kwietnia.

Będzie dodatkowa tarcza antykryzysowa dla biznesu w Starym Sączu

Jak informuje burmistrz Jacek Lelek do urzędu miasta  cały czas napływają od lokalnych przedsiębiorców kolejne wnioski zarówno o zwolnienie z obowiązku uiszczenia podatku od nieruchomości, jak i te o obniżenie dzierżaw za gminne nieruchomości. – Na razie je tylko zbieramy, ale już teraz dają nam one ważny i wyraźny obraz tego, jaka jest skala problemu – tłumaczy Lelek zastrzegając, że samorząd będzie chciał skupić się przede wszystkim na tych, którzy najbardziej takiego wsparcia potrzebują i wyważyć właściwie interes gminy i budżetu w całości z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Każda przyznana ulga bowiem automatycznie obniży dochody gminy a to przełoży się na możliwość realizacji najróżniejszych – równie ważnych jak ochrona biznesu – przedsięwzięć zaplanowanych na ten rok.

Zobacz też: Stary Sącz: są laptopy dla uczniów całkowicie odciętych od e-learningu

- Mimo to chcemy pomóc bardziej kompleksowo. Nasz gminny pakiet będzie zawierał rozwiązania, które ułatwią przedsiębiorcom przetrwanie tego trudnego czasu. Mówimy oczywiście o tych obszarach gdzie gmina ma możliwości działania, czyli podatki od nieruchomości, ulgi w czynszach za wynajem gminnych lokali i tym podobne ulgi. Rozumiem trudną sytuację i będziemy  pomagać na miarę naszych kompetencji i możliwości – zapowiada samorządowiec.

Temat będzie poruszony już na najbliższej sesji, która zaplanowana jest na 27 kwietnia. – Sesja odbędzie się bez udziału publiczności, ale przy osobistym udziale radnych. Chcemy ją zorganizować w Sokole, gdzie jest wystarczająco duże pomieszczenie, by spełnić wymogi związane z zachowaniem odległości między poszczególnymi uczestnikami posiedzenia i zachowaniem wszystkich środków ostrożności – zapowiada burmistrz.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu