Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
27/03/2020 - 14:15

Banki podniosły limit płatności bez PIN, czyli transakcji zbliżeniowych

Transakcje zbliżeniowe, nie wymagające uwierzytelniania kodem PIN w obecnej sytuacji epidemiologicznej związanej z epidemią koronawirusa są obecnie najbezpieczniejszym, bo najhigieniczniejszym sposobem płacenia. Dlatego kolejne banki w Polsce, a dalej sieci handlowe, podnoszą limity tego typu operacji.

Banki podniosły limit płatności bez PIN, czyli transakcji zbliżeniowych

Standardowo płacić można bez podawania kodu PIN do 50 zł. Jednak już od kilku dni banki w Polsce podnoszą limity do 100 a nawet 150 zł w zależności od tego, jakiego rodzaju karty używamy. Zgodnie z najświeższymi danymi takie działania podjęło w sumie już 29 krajów. W Polsce mówiło się o tym już od lutego, a Fundacja Polska Bezgotówkowa już zadeklarowała gotowość instalacji dodatkowych terminali, które mają umożliwić z modyfikacji systemu.

Zobacz też: MMC Brainville: drukarki 3D mogą ratować życie, serwer dźwignąć e-learning

- W trwającej sytuacji epidemiologicznej Fundacja Polska Bezgotówkowa wraz z agentami rozliczeniowymi i bankami wyraziła gotowość do instalacji dodatkowych kilkudziesięciu tysięcy urządzeń POS - poinformowano - informuje Ministerstwo Rozwoju nadzorujące działalność Fundacji.

Dodatkowo Fundacja już zapowiedziała, że podmioty korzystające z terminali w ramach akcji Polska Bezgotówkowa mogą liczyć na przedłużenie pokrycia kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart do końca czerwca 2020 roku.

I tu musimy zaznaczyć, że w naszym regionie dotyczy to przede wszystkim małych, lokalnych sklepów, punktów gastronomicznych, punktów usługowych jak również schronisk.

Do akcji udostępnienia klientom terminali obsługujących transakcje bezgotówkowe włączyła się też m.in. Biedronka.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info -  pixabay.com Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)