Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
08/09/2013 - 00:11

Auto elektryczne w Nawojowej. Romet lepszy od BMW?

Podczas ostatniego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju firma BMW pokazała swój najnowszy model samochodu elektrycznego, a na Agroporomocji’2013 w Nawojowej można obejrzeć auto elektryczne polskiego Rometu. Kto wie, czy nie lepsze, a na pewno dużo tańsze.
Samochód zaprezentowany dzisiaj w Nawojowej przez Firmę Motoryzacyjną Szewczyk z ulicy Papieskiej w Nowym Sączu doskonale wpisuje się w ideę Agropromocji. Auto jest przyjazne dla środowiska naturalnego, jego silnik nie emituje nawet mgiełki spalin.
- Akumulatory ładują się do 8 godzin, co wystarczy na przejechanie dystansu do 140 kilometrów w cyklu miejskim, prędkość maksymalna do 60 km/h. Możne nim jeździć już kierowca legitymujący się kategorią B1, czyli od 16 roku życia – objaśniał przedstawiciele FM Szewczyk.
Cena auta jeszcze nie jest ustalona. Romet wyprodukował ok. 70 sztuk tych małych, ale zgrabnych samochodów (4-osobowe), większość trafiła zagranicę, głównie do Niemiec i Austrii.
- Samochód jest w fazie testów. Potencjalni klienci wypożyczają auto na dzień, dwa, pojeżdżą i mówią producentowi, co ich zdaniem należy poprawić. Sugerują też cenę, a Romet próbuje się do tego ustosunkować. Cena waha się około 25 tysięcy złotych – dodał reprezentant firmy Szewczyk.
Akumulatorów jest 10: pięć z przodu i tyle samo z tyłu. Skrzynia biegów automatyczna, silnik elektryczny o mocy 5 kW. Gniazdko do ładowania prądu (220 V) znajduje się tam, gdzie w zwykłych samochodach jest korek zbiornika paliwa.
(s), fot. własneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)