Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
07/04/2020 - 12:35

Aura dopisuje, z dnia na dzień, centrum Muszyny zmienia się nie do poznania

Pogoda w kwietniu dopisuje, więc zgodnie z planem modernizowana jest płyta muszyńskiego rynku, wraz z ulicami przyległymi, a także budowa quasi ratusza. Rewitalizacja sprawi, że wkrótce będzie to estetyczne miejsce, z dużą ilością zieleni.

Nie do poznania, z dnia na dzień zmienia się centrum Muszyny, objęte rewitalizacją. Urocza, odnowiona ulica Kościelna, prowadząca od kościoła św. Józefa do rynku już stała się deptakiem.

Ruch samochodowy w tym miejscu jest możliwy wyłącznie dla mieszkańców, nie mogących dojechać do swoich posesji w inny sposób.

W powstającym w samym centrum miasta ratuszu nie będzie miejsca dla urzędników. Obiekt pełnić będzie zupełnie nową funkcję (sala ślubów, taneczna i wystawowa, miejsce na informację turystycznej i pijalnia wody mineralnej). Rewitalizacja obejmuje również odbudowę zabytkowych piwnic.

Nowy ratusz, nawiązujący do XIX-wiecznego stylu galicyjskiego ma być gotowy w 2020 roku. Gruntowne przebudowywana jest nawierzchnia płyty rynku oraz ulic przyległych. Wymieniana jest też cała sieć kanalizacyjna, wodociągowa, energetyczna i gazowa, powstaje też nowa kanalizacja burzowa.

Po zakończeniu prac, posadzeniu zieleni centrum miasta stanie się przestrzenią służącą do rekreacji mieszkańców i turystów. Nie zabraknie w niej ciekawych punktów usługowych i lokali gastronomicznych. 

(MK) fot. aut.

Aura dopisuje, z dnia na dzień, centrum Muszyny zmienia się nie do poznania
Pogoda w kwietniu dopisuje, więc zgodnie z planem postępuje modernizowana jest płyta muszyńskiego rynku, wraz z ulicami przyległymi, a także budowa quasi ratusza. Rewitalizacja sprawi, że wkrótce będzie to estetyczne miejsce, z dużą ilością zieleni.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)