Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
04/08/2015 - 07:46

Amerykanie z Nevady zainwestują w Małopolsce?

Czy Amerykanie z Nevady będę inwestować w Małopolsce? Takie nadzieje daje spotkanie wojewódzkich samorządowców z gubernatorem tego stanu Brianem Sandovalem, który w poszukiwaniu nowych rynków odwiedza kraje Europie Środkowo–Wschodniej
O tym, że Małopolska to dobre miejsce do działań biznesowych gubernatora Nevady przekonywali marszałek Marek Sowa, wojewoda Jerzy Jerzy Miller oraz przedstawiciele Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Krakowskiego Parku Technologicznego, Polsko–Amerykańskiej Izby Gospodarczej, Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

Nevada jest bardzo zainteresowana pozyskiwaniem nowych rynków zbytu, rozwijaniem wymiany handlowej, a także poszukiwaniem nowym pracowników dla oddziałów swoich wiążą ogromne nadzieje. Warto dodać, że w trakcie rozmów zaproponowano, by koordynacją współpracy zajęły się izby gospodarcze i handlowe posiadające swoje przedstawicielstwa w Polsce i w Nevadzie.

Małopolska to kolejny przystanek na trasie misji gospodarczej stanu Nevada do Europy. Jest to jedno z największych tego typu przedsięwzięć w historii amerykańskiego stanu. Celem misji jest wzmocnienie relacji handlowych pomiędzy Nevadą a kilkoma europejskimi państwami, m.in. Polską, Irlandią, Niemcami, Anglią i Włochami. To właśnie w Nevadzie, w Las Vegas i Reno, miałyby też powstać polskie przedstawicielstwa gospodarcze.

(mika)
źródło: UMWM

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu