Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
23/03/2021 - 07:15

Ale ruina! Taki mają garaż karetki pogotowia ratunkowego w Nowym Sączu

Stare instalacje, zdewastowane ściany i podłogi, tak wygląda jeden z garaży dla karetek Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Wkrótce ma się to zmienić. Powiat, któremu pogotowie podlega, zapowiada remont.

Wkrótce rozpoczną się prace przy remoncie dużego budynku garażowego znajdującego się na terenie Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, zapowiada starosta Marek Kwiatkowski.

- Jeden tego typu obiekt został już wyremontowany w ubiegłym roku. Po wielu latach udało się zmodernizować duży budynek garażowy - miejsce bardzo zaniedbane. Zrobiliśmy to pomimo niesprzyjających warunków pandemii i lockdownu. Koszt remontu budynku to ponad dwieście tysięcy złotych.

Czytaj też Tak szybko budują gigantyczne centrum sportu w Marcinkowicach [ZDJĘCIA]  

Te prace to kontynuacja założeń programu naprawczego wdrożonego w sądeckim pogotowiu w 2019 roku po objęciu funkcji dyrektora przez Bożenę Hudzik.

- Na ten rok zaplanowaliśmy remont kolejnego obiektu garażowego. Składa się on z kilku pomieszczeń, w których znajdują się między innymi stare instalacje oraz zdewastowane ściany i podłogi. Sporo do życzenia pozostawia również dach. Mam nadzieję, że poradzimy sobie również z tym remontem, tym bardziej, ze wykonujemy go ze środków własnych - dodaje Bożena Hudzik. Remont budynku to koszt około 250 tysięcy złotych.

Czytaj też Koniec z szambem. Będziemy mieć kolejną oczyszczalnię ścieków  

W planach jest również remont myjni, co ma kosztować około 100 tysięcy złotych, a w najbliższych latach konieczna będzie wymiana ogrodzenia wokół całego terenu zajmowanego przez pogotowie oraz wymiana  nawierzchni placu manewrowego. (jm) Fot. Maria OlszowskaDziękujemy za przesłanie błędu