Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
31/08/2016 - 10:45

Agropromocja tuż, tuż! Małopolska wieś pokaże co ma najlepszego

W najbliższą sobotę i niedzielę w Nawojowej odbędzie się AGROPROMOCJA, największą wystawa rolniczą w regionie, od 26 lat wpisaną w kalendarz najważniejszych imprez promocyjno-handlowych w Małopolsce. Dwudniowa impreza wystawiennicza, której organizatorem jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony wystawców i zwiedzających.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 3-4 września 2016 roku, tradycyjnie na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Nawojowej.

- Agropromocja stanowi niepowtarzalną okazję do zaprezentowania masowej publiczności oferty rynkowej firm działających w sferze agrobiznesu, dlatego też corocznie podczas Wystawy swój dorobek, wyroby i usługi prezentuje blisko 400 firm z branży rolniczej i okołorolniczej, wystawców indywidualnych oraz instytucji. Imprezie towarzyszą pokazy, konkursy, występy zespołów artystycznych i inne atrakcje. Warto skorzystać z tej oferty  - zachęca Bronisław Dutka, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach k. Krakowa.

Agropromocja, z uwagi na swoją renomę i prestiż, przyciąga profesjonalną publiczność, przedstawicieli instytucji i organizacji działających na rzecz wsi i rolnictwa, liczne rzesze mieszkańców miast i wsi oraz dziennikarzy prasy, radia i telewizji. W ciągu dwóch dni wystawę zwiedza średnio od 30 do 50 tys. osób.

Na Agropromocji swój dorobek przedstawią także twórcy ludowi, rzemieślnicy, Koła Gospodyń Wiejskich oraz rolnicy indywidualni, którzy produkują i sprzedają swoje wyroby wyłącznie we własnym zakresie.

- Jestem przekonany, że 26-taj edycja wystawy Agropromocja, okaże się, jak co roku Państwa sukcesem - przyniesie wymierne korzyści dla wystawców i rolników oraz przyczyni się do nawiązania owocnych kontaktów handlowych i osobistych - dodał Bronisław Dutka. Dyrektor MODR z siedzibą w w Karniowicach jest przekonany, że tegoroczna wystawie będzie rekordowa, pod względem liczby wystawców i zwiedzających.

Największy problem, to przejazd w czasie Agropromocji przez Nawojową, ale jak zapewnia dyr. Dutka służby porządkowe zostaną postawione w stan najwyższej gotowości i policjanci będą kierować ruchem.   
(s), fot. archiwum Sądeczanina 

Agropromocja w Nawojowej' 2015


Dziękujemy za przesłanie błędu